13.06.2014. 12:49
Ceturtdienas vakarā Kanādā notiekošajā «Tour de Beauce» daudzdienu velobrauciena 2. posmā skaistu uzvaru izcīnījis 22 gadus vecais «Hincapie Sportswear Development» Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, tuvāko sekotāju Mihaelu Vudsu apsteidza par 46 sekundēm.

Kanādā esošajā Kvebekas reģionā turpinās UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciens «Tour de Beauce», kurā kopumā jāveic pieci posmi. Velobraucienā kupli pārstāvēti arī Latvijas sportisti. Dalībnieku vidū ir latviešu kontinentālās vienības «Alpha Baltic/ Unitymarathons.com» komandas riteņbraucēji, kā arī Toms Skujiņš («Hincapie Sportswear Development») un Viesturs Lukševics («Amore & Vita – Selle SMP»).

Ceturtdienas vakarā, pēc Latvijas laika, vairāk nekā 120 dalībnieki aizvadīja 168 kilometru garo otro posmu. Distancē bija iekļauti virkne kāpumi, kas ļāva prognozēt to, ka uzvarētājs visticamāk netiks noskaidrots grupas finišā. Pēc aizvadītas pirmās sacensību stundas, kad jau bija veikti vairāk nekā 40 kilometri, izveidojās pirmais nopietnais atrāviens. Tajā iesaistījās arī latvietis Toms Skujiņš, ar kuru kopā bija vēl septiņi sportisti. Turpinājumā līderu grupas pārsvars tikai pieauga. Otrajā starpfinišā Skujiņš finišēja trešais, nopelnot vērtīgās bonusa sekundes. Skujiņš sekmīgi atzīmējās arī kalnu starpfinišos, tiekot arī kalnu karaļa punktiem. Turpinājumā līderu grupiņa palika skaitliski mazāka, tomēr latvietis saglabāja savas pozīcijas, pie tam tiekot pie punktiem kārtējos sprinta un kalna starpfinišos.

Izšķirošie notikumi norisinājās pēdējā lielajā kāpumā, kad Tomam Skujiņam izdevās atrauties no tuvākajiem sekotājiem. Pēdējos trijos kilometros carnikavietim izdevās savu pārsvaru tikai palielināt un finišēt lepnā vientulībā, izcīnot skaistu solo uzvaru. Skujiņš distancē pavadīja 4 stundas 41 minūti un 53 sekundes. Otrajā vietā tikmēr finišēja Viestura Lukševica komandas biedrs un mājinieks Mihaels Vuds, no uzvarētāja atpaliekot par 46 sekundēm. Tikmēr trešais bija ASV riteņbraucējs Kārters Džouns (+00:01:42).

Arī pārējie riteņbraucēji pēdējā kalnā sadalījās pa vienam, vai finišēja mazākās grupiņās. Otrajā posmā Viesturs Lukševics ieņēma 24. vietu (+00:02:55), bet no «Alpha Baltic/ Unitymarathons.com» pārstāvjiem 43. bija lietuvietis Marius Bernatonis, bet 62. vietā ierindojās Māris Bogdanovičs.

Kopvērtējumā par kopvērtējuma līderi kļuvis aizvadītā gada Eiropas U23 čempionāta bronzas medaļnieks Toms Skujiņš, kurš tagad par 53 sekundēm apsteidz Mihaelu Vudsu. Tikmēr 1 minūti un 51 sekundi mūsu sportistam zaudē Kārters Džouns. Viesturs Lukševics pēc diviem etapiem ir 24. Tikmēr «Alpha Baltic/ Unitymarathons.com» riteņbraucēji – Marius Bernatonis un Māris Bogdanovičs atrodas attiecīgi 42. un 61. pozīcijā.

Šodien riteņbraucēji sacentīsies 20 kilometru garajā individuālajā braucienā, bet velobrauciens noslēgsies svētdien.