31.08.2013. 22:05
Sestdien Francijā noslēdzās respektablais "Tour de Avenir” daudzdienu velobrauciens, kura pēdējā posmā augsto ceturto vietu izcīnījis "Rietumu – Delfin” Latvijas U23 izlases riteņbraucējs Toms Skujiņš. Kopvērtējumā par sacensību uzvarētāju kļuva Spānijas riteņbraucējs Rubens Fernandezs, bet Skujiņam augstā devītā vieta.

"Tour de Avenir" daudzdienu velobrauciens, kas vienlaicīgi ir arī nāciju kausa izcīņas posms un vienas no smagākajām sacensībām U23 grupas sportistiem, sestdien Francijā noslēdzās ar 134 kilometru garu posmu. Distancē netrūka vairāku garu kāpumu, kuri no riteņbraucējiem prasīja ļoti daudz spēka. Pirms pēdējā posma respektablajā 14. pozīcijā atradās Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kuram bija reālas iespējas iekļūt arī labāko desmitniekā, jo atpalicība no tuvākajiem konkurentiem bija salīdzinoši neliela.

Distances laikā lielais peletons sāka sadalīties pirmajā lielajā kāpumā. Priekšpusē turējās visi galvenie kopvērtējuma līderi, gan arī Latvijas līderis Toms Skujiņš. Viss izšķīrās pēdējā kāpumā, kura augstums sasniedza teju 1500 metrus virs jūras līmeņa.

No līderu grupas izdevās atrauties diviem riteņbraucējiem – Džuliānam Alafililpem no Francijas un slovēņu talantam Matejam Mohoricam. Tuvojoties finišam, francūzis smagajā kāpumā atrāvās no slovēņa un izcīnīja skaistu solo uzvaru, distanci veicot 3 stundās 46 minūtēs un 52 sekundēs. Mohorics no uzvarētāja atpalika par 52 sekundēm, bet trešajā vietā ierindojās kopvērtējuma vicelīderim Ādams Džeitī.

Līderu vidū bija arī Toms Skujiņš, kurš sekmīgi cīnījās pēdējā kalnā un finišēja uzreiz aiz labāko trijnieka – ceturtajā vietā. Uzvarētājam Toms zaudēja 1 minūti un 44 sekundes. Andžs Flaksis ierindojās 58. vietā, Krists Neilands bija 77., Krišjānis Beitāns 81., Māris Bogdanovičs 85., Jānis Dakteris 94.

Par velobrauciena kopvērtējuma uzvarētāju kļuva spānis Rubens Fernandezs, kurš stabili veica pēdējos posmus. 55 sekundes spānim zaudēja Lielbritānijas sportists Ādams Džeitī, kuram otrā vieta, bet trešais bija austrietis Patriks Konrads, kurš no uzvarētāja atpalika par 1 minūti un 7 sekundēm.

Labāko desmitniekā ielauzās arī Latvijas līderis Toms Skujiņš, kurš sacensības noslēdza devītajā vietā, 3 minūtes un 27 sekundes aiz Fernandeza. Toms visas sacensība veica pietiekami stabili, un katrā no posmiem uzlaboja savas pozīcijas kopvērtējumā. Andžs Flaksis ierindojās 68. pozīcijā, 90. Māris Bogdanovičs, 102. Jānis Dkateris, 103. Krišjānis Beitāns, 104. Krists Neilands.

Informāciju sagatavoja:Toms Markss,Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs