15.07.2016. 06:37
Ceturtdien Polijā tika aizvadīts Tour of Pologne daudzdienu velobrauciena trešais posms, kurā 240 kilometru garajā distancē uzvarēja Trek – Segafredo vienības Itālijas riteņbraucējs Nikolo Bonifiazo, bet no trijiem Latvijas braucējiem visaugstāk finišēja Toms Skujiņš, kuram 106. pozīcija. Tikmēr pēc piedzīvotā kritiena velobraucienu priekšlaicīgi bija spiests noslēgt Aleksejs Saramotins, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Polijas daudzdienu velobrauciens nedēļas garumā rit paralēli leģendārajam Tour de France. Ceturtdien tika aizvadīts sacensību trešais no septiņiem posmiem. Ja pirmie divi posmi bija izteikti līdzenuma etapi ar salīdzinoši īsām distancē, tad ceturtdien sportistiem bija jāveic jau 240 kilometru gara distance ar vairākiem izteiktiem kāpumiem tajā.

Sacensības turpina arī visi trīs Latvijas sportisti – Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins un Toms Skujiņš. Saramotins ceturtdien tika pievienots Tomam Skujiņam un pārējiem Olimpisko spēļu grupas brauciena dalībnieku skaitam, pamatojoties uz Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes apstiprinātajiem kritērijiem par visvairāk izcīnītajiem UCI pasaules ranga punktiem.

Polijas tūres trešais posms iesākās ļoti aktīvā cīņā. Jau pēc veiktiem septiņiem kilometriem izveidojās 30 braucēju liels atrāviens. Tajā ietilpa arī Toms Skujiņš. Tomēr pēc veiktiem 15 kilometriem lielā līderu grupa tika noķerta. Sekoja nākamais atrāviens, kurā arī bija Skujiņš. Bet arī šim mēģinājumam, nebija lemts kļūt par dienas atrāvienu, jo peletons nedaudz vēlāk bēgļus panāca. Visbeidzot, pēc veiktajiem 40 kilometriem, noformējās sešu braucēju liels atrāviens, kuram lielā grupa droši atļāva iegūt vairāku minūšu vadību. Viss ritēja savu gaitu līdz 175. kilometram, kad lielajā grupā notika masu kritiens, kurā tika iesaistīti arī latvieši.

Ja Smukulis un Skujiņš varēja turpināt sacensības, tad Saramotinam tās nācās noslēgt, pēc piedzīvotā kritiena. Sportists guvis dažādus sasitumus, tomēr lūzumi nav konstatēti. Skujiņam izdevās peletonā palīdzēt atgriezties savas komandas līderim Rigoberto Uranam. Galu galā uzvarētāja liktenis tika noteikts finiša spurtā, pirms kura grupa atrāvienu likvidēja. Par uzvarētāju kļuva Nikolo Bonifiazo. Itālijas sportists, kurš trasē pavadīja 5 stundas 46 minūtes un 12 sekundes, uzreiz aiz muguras sev atstāja LottoNL – Jumbo braucēju Moreno Hoflandu un Orica BikeEchange slovēņu sportistu Luku Mezgeču.

33 sekundes aiz lielās grupas finišēja Toms Skujiņš, kurš, tāpat kā Gatis Smukulis paveica sekmīgu darbu komandas interesēs un ierindojās 106. vietā. Tikmēr Smukulis finišēja vienā no lielajām sekotāju grupām, 7 minūtes un 55 sekundes aiz uzvarētāja, ieņemot 145. vietu. Kopvērtējumā līderis ir Kolumbijas braucējs Fernando Gaviria no Etixx – Quick Step, kurš par sešām sekundēm tagad apsteidz šī posma uzvarētāju Bonifiazo. Toms Skujiņš pēc trim etapiem ir 96. (+00:00:56), kamēr Gatis Smukulis ir 127. (+00:08:20).

Piektdien dalībniekus sagaida 218 kilometru garais ceturtais posms. Tieši ceturtajā etapā pērn trešo vietu izcīnīja Gatis Smukulis.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222