03.04.2014. 17:33
Latvijas šosejas riteņbraukšanas elites izlases kandidāts Toms Skujiņš savas jaunās komandas "Hincapie Sportswear Developmen" sastāvā uzsācis dalību 29. "Redlands Classic" daudzdienu velobraucienā. Pirmajā posmā Skujiņš 94,7 kilometru distancē finišēja 55. vietā, bet par posma uzvarētāju kļuva latvieša komandas biedrs Dions Smits.

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš, kurš pērn izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā un bija piektais pasaules U23 čempionātā šosejas riteņbraukšanā, starpsezonu periodā pievienojās ASV kontinentālajai šosejas riteņbraukšanas komandai "Hincapie Sportswear Developmen". Skujiņš, kurš pērn pārstāvēja Latvijas vadošo riteņbraukšanas komandu "Rietumu – Delfin", uz ASV devās pēc aizvadītas treniņnometnes Spānijā. Tālāko treniņu darbu Toms turpināja jau pāri okeānam, startējot arī vairākās treniņu sacensībās.

Trešdien carnikavietis stājās uz starta 29. "Redlands Classic" daudzdienu velobraucienā, kas ir vienas no tradīcijām bagātākajām ASV sacensībām. Velobrauciens, kas pirmo reizi norisinājās 1985. gadā, tiek dēvēts par "Vieta kur dzimst leģendas". Karjeras laikā šeit startējuši virkne "Tour de France", pasaules čempionātā un Olimpiskajās spēlēs startējošo riteņbraucēju.

Pirmajā posmā sportistiem bija jāveic 94,7 kilometru gara distance, jeb 20 apļi pa Highlandas pilsētas ielām. Sacensību trase bija ļoti interesanta un dinamiska. Distances laikā lielā grupa sadalījās vairākās mazākās. Tuvojoties finišam, līderpozīcijās atradās 12 riteņbraucēju liela grupiņa, kurā bija arī Toma Skujiņa komandas biedrs Dions Smits. Saistošā cīņā par uzvaru posmā tieši Smits bija ātrākais no līderu duča un svinēja uzvaru. Otrajā vietā finišēja Džeims Orans, bet trešais bija Villiams Routlijs.

Toms Skujiņš tikmēr finišēja 40 riteņbraucēju lielā grupā, kas no uzvarētāja atpalika 20 sekundes, un ieņēma 55. pozīciju. Kopumā finišu sasniedza 201 dalībnieks.