17.08.2018. 10:14

“Colorado Classic” velobrauciena pirmajā posmā dalībnieki veica 103,2 kilometru garu distanci, kas bija sadalīta septiņos apļos, pēc kuriem sekoja vēl viens kāpums līdz finišam. Jāizceļ, ka katrā aplī bija iekļauts grants ceļa kalns. Distances laikā izveidojās spēcīgs četru braucēju atrāviens ar “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucēju Niklasu Egu tajā.

Tuvojoties finišam, grants ceļa kāpumā solo izrāvienu veica “Aevolo” komandas riteņbraucējs Geidžs Hekts. 20 gadus vecais sportists demonstrēja lielisku sniegumu un tika pie spožas solo uzvaras. Uzvarētājs trasē pavadīja 2 stundas 32 minūtes un 56 sekundes.

Sešas sekundes vēlāk finišēja peletons, kura priekšā bija arī Toms Skujiņš. Otro vietu posmā guva Trevis Makeibs no “United Healthcare” vienības, bet trešais bija Andža Flakša komandas biedrs no “Holowesko Citadel Racing team” komandas Džo Leviss. Toms Skujiņš ieņēma visaugstāko vietu no saviem komandas biedriem, finišējot devītajā pozīcijā (+00:00:06).

Piektdien velobrauciena dalībniekus sagaidīs pārbaudījums augstkalnes apstākļos. Jāveic tikai 15,8 kilometru gara distance pret kalnu.

Tikmēr Norvēģijas ziemeļaustrumos sācies “Arctic” velobrauciens, kurā startē arī trīs Latvijas riteņbraucēji – Krists Neilands, Andžs Flaksis un Gatis Smukulis. Pirmajā posmā tika veikta 184 kilometru gara distance ar virkni kāpumiem tās laikā. Arī pirms finiša bija jāpievar desmit procentu stāvs kāpums.

Uzvaru posmā guva universālais riteņbraukšanas veidu sportists Metjū Van Der Poels, kurš nupat aizvadītajā Eiropas čempionātā startēja gan šosejas, gan MTB XCO krosa sacensībās. Šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā nīderlandietis izcīnīja otro vietu. Norvēģijā tikmēr viņš finiša spurtā apsteidza un otrajā vietā atstāja “Astana” komandu pārstāvošo krievu riteņbraucēju Sergeju Čerņecki. Trešais palika beļģis Bendžamins Deklerjē. Uzvarētāja laiks distancē bija 3 stundas 50 minūtes un 19 sekundes.

No Latvijas sportistiem šajā posmā visaugstāk ierindojās Andžs Flaksis, kuram 45. vieta (+00:00:47). Krists Neilands paveica lielu darbu komandas labā, darot visu, lai palīdzētu Augustam Jensenam, kurš gan piedzīvoja kritienu un palika 48. Neilands tika ierindots 92. vietā. Gatis Smukulis, kurš arī darbojās komandas interesēs, ieņēma 93. vietu. Finišēja 113 sportisti.

Velobrauciens turpinās piektdien, kad tiks veikts 195 kilometru garais otrais posms.

Izmantotie resursi:lrf.lv

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650