01.06.2015. 08:58
Ar vēl vienu solo uzvaru velo draugus naktī uz pirmdienu iepriecinājis Toms Skujiņš ("Hincapie Racing Team"), palikdams nepārspēts "Winston-Salem Cycling Classic" (UCI 1.2) sacensībās Ziemeļkarolīnā, ASV.

20 dienas pēc skaļā triumfa Kalifornijas tūrē latviešu jaunais riteņbraucējis sagādājis Džordža Hinkapija komandai vēl vienu UCI uzvaru. Turklāt arī šoreiz Skujiņam bija gana laika, lai finiša taisnē nosvinētu savu panākumu, jo sekotāji tika atstāti labu gabalu aiz muguras. Jo vairāk, Hincapie Racing Team bāzējas Grīnvilas pilsētiņā Dienvidkarolīnā, kas atrodas vien dažu stundu brauciena attālumā. Līdz ar to šīs sacensības komandai ir gluži kā mājas gonka.

Svētdienas sacīkstes raksturoja svelme ar tuvu 30 grādiem pēc Celsija un tehniska 170km trase, kas veicama nepilnu 13km garajā pilsētas aplī ar kāpumiem. Piedalījās ASV profesionālās komandas, kā Unitedhealthcare, Jelly Belly p/b Maxxis, Astellas Cycling Team, Optum p/b Kelly Benefit Strategies, Team SmartStop, un dalībnieku vidū bija arī pieredzējušais Vuelta a Espana 2013 čempions Kriss Horners (Airgas-Safeway). Jāsaka, ka Hinkapija komanda dominēja visa brauciena garumā. Vispirms atrāvienā iesaistījās Makenzijs Brenans, nosmeļot nepieciešamos punktus kalnu un sprinteru ieskaitē. Pēcāk neskaitāmie uzbrukumi sašķēla peletonu grupiņās, un vadošajā prata pievienoties Skujiņš ar savu biedru Robinu Kārpenteru.

Priekšpēdējā aplī Hincapie duets mēģināja saasināt situāciju un izspēlēja taktisku gājienu, vienā no kāpumiem Tomam dodoties uzbrukumā, un sekotāju latvietim nebija. Kārpenters kādu laiku turējās otrajā pozīcijā, tomēr pēdējā kilometrā sekotāju grupiņa viņu panāca. Skujiņš tikmēr saglabāja drošu vadību, pēdējo kāpumu pārvarēja ļoti pozitīvā noskaņojumā un finišēja ar smaidu sejā. Pēc vairāk nekā desmit sekundēm finiša līnijai pārtraucās mazā grupiņa, kur otrais palika slovēnis Jure Kočjans (SmartStop), bet trešo vietu izcīnīja Džo Luīss no Hinkapija vienības. Tātad, komandai divas vietas uz goda pjedestāla, kā arī uzvara kalnu un sprinteru ieskaitē - nebūt nav slikts rezultāts.

Dienu iepriekš šeit norisinājās pusotru stundu garās pro kritērija sacensībās, kurās, veikdams 64 apļus, septīto vietu izcīnīja Andžs Flaksis, kamēr komandas biedrs Dions Smits kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Startēja kopumā 133 dalībnieki, un ātrākais izrādījās amerikānis Breds Vaits no Unitedhealthcare Professional Cycling Team.

Izmantotie resursi:evelo.lvAquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties