14.06.2015. 23:45
Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no ASV komandas «Hincapie» svētdien nespēja nosargāt kopvērtējuma līdera godu Kanādā notikušajā «Tour de Beauce» velobraucienā (UCI kat.2.2).

Sacensību noslēdzošajā - piektajā - posmā, kurā braucējiem bija jāveic aptuveni 122 kilometrus garš kalnu posms, uzvarēja kanādietis Bens Perijs no «Silber» komandas, kurš finišu sasniedza pēc trim stundām, sešām minūtēm un 38 sekundēm.

Tikmēr Skujiņš šajā posmā bija 16.vietā, finišējot grupā, kas uzvarētājam piekāpās par 16 sekundēm. Tādejādi latvietis kopvērtējumā zaudēja iekrāto pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.

Savukārt otrs latviešu braucējs «Hincapie» komandā Andžs Flaksis šajā posmā bija 53.vietā, no uzvarētāja atpaliekot par 12 minūtēm un 26 sekundēm.

Kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva spānis Peljo Bilvao no «Caja Rural-Seguros RGA» komandas, bet otrajā vietā ierindojās Skujiņš, no Spānijas sportista atpaliekot 15 sekundes.

Tikmēr Flaksis bija 40.pozīcijā - 22 minūtes un 25 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopumā finišu sasniedza tikai 63 riteņbraucēji.

Skujiņš šīs sacensības noslēdza ar 30 izcīnītiem UCI punktiem, bet kalnu karaļa ieskaitē viņš bija sestais, šādu pašu pozīciju ieņemot arī punktu vērtējumā.

Skujiņš pērn bija labākais sacensību otrajā etapā, noturot līderpozīciju līdz pat velobrauciena noslēgumam, kas šogad viņam sacensībās ļāva piedalīties ar pirmo numuru.

Pēc šīm sacensībām Skujiņam nākamajā nedēļā Azerbaidžānā gaidāma dalība vēsturē pirmajās Eiropas spēlēs.

Pēdējās nedēļās Skujiņš, kuram pirmdien paliks 24 gadi, startē ļoti sekmīgi. Maijā viņš uzvarēja vienā no prestižā Kalifornijas velobrauciena (UCI kat.2.HC) posmiem, turklāt vairākas dienas bija arī kopvērtējuma līderis, maija pēdējā dienā latvietis bija labākais arī Vinstonas-Seilemas vienas dienas velobraucienā (UCI kat.1.2), bet pagājušās nedēļas nogalē triumfēja Filadelfijā notikušajās «Philly Cycling Classic» sacensībās (UCI kat.1.2).