01.02.2015. 12:24
Pēdējo divu gadu Rīgas labākā sportiste, brīvās cīņas pārstāve Laura Skujiņa (27) piektdien izcīnīja sudraba medaļu Parīzes "Grand Prix". Starptautiskajā līmenī viņai tas ir astotais pjedestāls pēc kārtas.

Latvijas cīņas līdere Anastasija Grigorjeva jaunajai sezonai gatavojās neredzēti vērienīgi (ASV un Japānā), savukārt otra mūsu labākā sportiste Laura Skujiņa gatavojās vairāk pragmatiski un piezemēti - tepat Igaunijā, Lietuvā un Zviedrijā.

Parīzes 69 kilogramu turnīra pirmajā mačā Laura Skujiņa cīnījās ar Pekinas olimpisko spēļu bronzas medaļnieci Agņešku Veščeku-Kordusu (Polija). Iepriekšējā tikšanās reizē oktobrī latviete pasaules izlases sastāvā Polijā piedzīvoja zaudējumu (5:4). Šoreiz mūsējā pusotras minūtes laikā panāca 4:0 un nolika polieti uz lāpstiņām - tīra uzvara.

Pusfinālā pretī stājās 2012. gada pasaules bronzas medaļniece Jana Hona (Ķīna). Mačs izvērtās ļoti rezultatīvs, un sešu minūšu laikā Skujiņa izcīnīja uzvaru (16:9). Finālā pret austrieti Martinu Kincu mūsējā bija favorīte, tomēr šoreiz pietrūka spēka - zaudējums ar 5:8. Sezonas sākusies ar sudraba medaļu. Starptautiskajos turnīros kopš 2013. gada novembra Skujiņa vienmēr tikusi uz goda pjedestāla - astoņas reizes pēc kārtas (iepriekš viņai tas nebija izdevies pat divos turnīros pēc kārtas).

Vēl pagājušajā gadā bija trīs "Golden Grand Prix" (Krasnojarska, Parīze, Baku), taču šogad šāds nosaukums ir tikai Azerbaidžānas turnīram. Tik skaļam nosaukumam esot jāpiesaista sponsori.

Izmantotie resursi:unitedworldwrestling.orgBalance Gym, sporta klubs Prūšu 46, Rīga, LV-1057
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties