01.08.2014. 09:50

Vīriešu konkurencē izvērtusies patiesi spraiga cīņa – līderi Kristapu Bērziņu un otrās vietas īpašnieku Rolandu Kaimiņu šķir tikai viens punkts. Lai gan savstarpējā konkurencē trijās no četrām sacensībām uzvarējis R. Kaimiņš, vienīgajās sacensībās, kad pārāks bija Bērziņš (Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratonā), viņa pārsvars pār sīvāko konkurentu kopvērtējumā sasniedza vairāk nekā divas minūtes, kas tad arī Kristapam nodrošinājis minimālu pārsvaru pēc četriem posmiem.

Kristapam Bērziņam gan nevienā no posmiem uzvarēt nav izdevies – divreiz izcīnīta otrā, pa reizei trešā un piektā vieta. Rolands Kaimiņš uzvarējis Jelgavā, bet divos posmos – Biķerniekos un Ventspilī ātrākais izrādījies Latvijas vadošais gargabalnieks Valērijs Žolnerovičs. Pirmajā posmā Rēzeknē uzvaras laurus plūca vēl viens Latvijas TOP skrējējs Renārs Roze. Tiesa, ne Žolnerovičs, ne Roze nav piedalījušies visos posmos, tāpēc pagaidām kopvērtējuma galvgalī viņus meklēt ir lieki.

Trešo vietu šobrīd ieņem Rolanda Kaimiņa brālis Kristaps, kurš no līderiem atpaliek, attiecīgi, 50 un 49 punktus. Spraiga cīņa norisinās arī par turpmākajām pozīcijām, kurās pagaidām «noenkurojušies» Jevgeņijs Turkins, Petras Pranckūnas un Jānis Gailis.

Sieviešu konkurencē izveidojusies stabila divvadība – līdere ar 3814 punktiem ir Kitija Valtere, bet par 47 punktiem atpaliek Jolanta Liepiņa. Savstarpējā konkurencē pa divām reizēm pārāka bijusi katra no skrējējām, taču tikai vienā no posmiem kādai no viņām izdevies uzvarēt – Rēzeknē ātrākā bija Valtere, Biķerniekos ātrākā izrādījās Jeļena Ābele, Ventspilī – Latvijas rekordiste Jeļena Prokopčuka, bet Jelgavā – Anita Kažemāka. Abas Jeļenas pusmaratonu veikušas tikai vienā pusē, Anita – divos, tādējādi kopvērtējuma galvgalī neatrodas. Trijnieku kopvērtējumā noslēdz Lelde Neimane ar 3250 punktiem.

10.5 kilometru «Nike» distancē kopvērtējuma līderpozīcijās vīriešiem ir grobiņnieks Reinis Hartmanis, kurš uzvarējis trijos no četriem posmiem un izcīnījis vienu otro vietu. Lai arī tuvāko sekotāju Mārtiņu Joci viņš apsteidz par 101 punktu, priekšā ir vēl trīs posmi, kuros konkurenti var mēģināt deldēt Reiņa pārsvaru. Sievietēm vēl drošākā vadībā ir Rēzeknes un Biķernieku posmu uzvarētāja Diāna Panovska.

Komandu kopvērtējumā visnotaļ drošā vadībā iekārtojušies «Adidas & VSK Noskrien» (Jeļena Ābele, Normunds Runčs, Renārs Roze, Kristaps Kaimiņš, Rolands Kaimiņš, Ilona Marhele, Mareks Šīrants), kas četros posmos iekrājuši 15492 punktus. Lielāko punktu summu komandai izdevies gūt pirmajos divos posmos, kamēr Ventspilī  visražīgāk nostartēja «Sportland/Nike-2» (Aigars Matisons, Diāna Jakubjaņeca, Jevgeņijs Turkins, Reinis Hartmanis, Jānis Girgensons, Valērijs Žolnerovičs, Jānis Arseņikovs), bet Jelgavā «Sportland/Nike-1» (Dmitrijs Serjogins, Konstantīns Dinārs, Jānis Višķers, Kristaps Bērziņš, Andrejs Dmitrijevs, Anita Kažemāka, Andris Seipulis). Tomēr citos posmos «Sportland/Nike» komandām nav klājies tik labi, tādēļ kopvērtējumā tās ieņem, attiecīgi, piekto un astoto vietu.

Otro vietu kopvērtējumā šobrīd ieņem «Sportlat» komanda (Jolanta Liepiņa, Dainis Stepe, Kristaps Vējš – Āboliņš, Raimonds Siliņš, Māris Pakārklis, Mārtiņš Jocis, Ruslans Smolinskis), kas no līderiem atpaliek teju 400 punktus, bet trešā ir «Veikals Maratons/Asics» vienība (Jānis Kūms, Jānis Gailis, Andrejs Jesko, Liene Bernsone, Dace Lina, Diāna Panovska, Armands Tālums).

Pirmajos četros posmos «Adidas & VSK Noskrien» allaž bijuši pārāki par saviem tuvākajiem konkurentiem, posmu no posma pārsvaru palielinot. Vai korekcijas varētu ieviest un situāciju kopvērtējumā pamainīt ierasti karstais un svelmainais Kuldīgas posms, kurā arī šogad sola lielu karstumu? To redzēsim jau 9.augustā!

Skrien Latvija kopvērtējums pusmaratonā. Vīrieši

Skrien Latvija kopvērtējums pusmaratonā. Sievietes

Skrien Latvija kopvērtējums komandām

Viss kopvērtējums pieejams šeit:MonAuto Carting, sporta klubs Skrīveri, Vēja 5, Skrīveru n., LV-5125
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties