30.06.2014. 17:13
27.-29.jūnijā Tukumā norisinājās Baltijā lielākās orientēšanās sacensības "Kāpa”, kas šogad notika jau 28.reizi. Sieviešu elitē pie vēsturiska panākuma tika SK “Briksnis” orientieriste Aija Skrastiņa, šajās sacensībās uzvarot jau sesto reizi.

Aija Skrastiņa pēc pirmās sacensību dienas ieņēma otro vietu, zaudējot 2:13 Līgai Ārniecei no orientēšanās kluba “Ozons”. Otrajā dienā A.Skrastiņa spēja noķert sev divas minūtes priekšā startējušo L.Ārnieci, abas dalībnieces finišēja gandrīz reizē, līdz ar to pirms pēdējās sacensību dienas L.Ārnieces pārsvars pār A.Skrastiņu bija tikai 10 sekundes. Trešajā un izšķirošajā distancē A.Skrastiņa uzvarēja pārliecinoši, nodrošinot sev 3:16 pārsvaru kopvērtējumā. L.Ārniece ieņēma otro vietu, bet trešajā vietā finišēja lietuviete Sandra Paužaite.

Vīriešu elitē pirmajā dienā visus pārsteidza OK “Saldus” juniors Rūdolfs Zērnis, pārspējot visus ar 5:15 atrāvienu un piesakot nopietnas pretenzijas uz uzvaru kopvērtējumā. Taču sacensību otrā diena izvērtās neveiksmīga perspektīvajam orientieristam - tikai 16. rezultāts un zaudēta līderpozīcija kopvērtējumā, kuru pārņēma lietuvietis Jons Vitauts Gvildis. Trešajā dienā J.V.Gvildis savu uzvarošo pozīciju tikai nostiprināja, bet R.Zērnim izdevās pieteikami labs skrējiens, lai nosargātu otro vietu kopvērtējumā. “Ozons” pārstāvis Anatolijs Tarasovs atguvās pēc pirmajā dienā piedzīvotās neveiksmes (tikai 11.vieta) un kopvērtējumā pacēlās uz trešo vietu pēc trim sacensību dienām.

Otrās sacensību dienas vakarā orientieristi devās straujā skrējienā pa Tukuma ielām, sacenšoties orientēšanās sprinta distancēs. Vīriešu elitē ātrākais bija Dāvis Dišlers (Ozons), bet sieviešu elitē vēl vienu uzvaru izcīnīja A.Skrastiņa.

A.Skrastiņa, L.Ārniece un D.Dišlers Latvijas izlases sastāvā jūlija sākumā startēs pasaules čempionātā Itālijā, bet R.Zērnim jūlija otrajā pusē gaidāms starts pasaules junioru čempionātā Bulgārijā. Orientēšanās trīsdienas “Kāpa” ir centrālais sezonas notikums Latvijas orientieristiem. Šogad sacensībās piedalījās 1670 dalībnieki no 11 valstīm, trīs orientēšanās disciplīnās - orientēšanās skrējienā, velo orientēšanās un taku orientēšanās.

Velo orientēšanās par uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuva igaunis Marguss Halliks, otrajā vietā ierindojās labākais Latvijas pārstāvis - Uģis Voiceščuks (vipsport.lv), bet sieviešu konkurencē labākā orientieriste uz velosipēda izrādījās Ingrīda Šmite (Auseklis IK).

Informāciju sagatavoja:Jānis Tamužs,LOF preses dienests