23.09.2015. 20:57
Skotija trešdien Gloučesteras pilsētā Anglija pārliecinoši ar 45:10 pārspēja Japānu Pasaules kausa izcīņas B grupas spēlē.

Japānai neizdevās atkārtot pirmās spēles varoņdarbu, kad tā sestdien sensacionāli ar 34:32 uzvarēja Dienvidāfriku.

Skotijai šī bija pirmā spēle turnīrā. Uzvarētāju labā Marks Benets izdarīja divus piezemējumus, bet kapteinis Greigs Laidlovs guva 20 punktus, trāpot četrus realizācijas sitienus un četrus soda sitienus. Pēc pirmā puslaika Skotija bija vadībā tikai ar 12:7, taču otrajā dominēja, izdarot piecus piezemējumus.

Vēl trešdien A grupa Austrālija tiksies ar Fidži, bet D grupā Francija mērosies spēkiem ar Rumāniju.

Finālturnīrā 20 komandas sadalītas četrās grupās pa piecām katrā. Divas labākās no katras grupas iekļūs ceturtdaļfinālā. A grupā spēlē Anglija, Fidži, Austrālija, Velsa un Urugvaja, B grupā - Dienvidāfrika, Samoa, Skotija, Japāna un ASV, C grupā - Jaunzēlande, Argentīna, Tonga, Gruzija un Namībija, D grupā - Francija, Īrija, Itālija, Kanāda un Rumānija.

Līdz 31. oktobrim, kad Tviknemā paredzēta finālspēle, notiks 48 mači 12 stadionos Anglijā, kā arī «Millennium» stadionā Velsas pilsētā Kārdifā.

Pašreizējie pasaules čempioni ir Jaunzēlandes regbisti, kurus uzskata par favorītiem arī šogad. Jaunzēlande uzvarējusi 1987. un 2011. gadā. Divas reizes par pasaules čempioni kļuvusi arī Austrālija (1991., 1999.) un Dienvidāfrika (1995., 2007.), bet vienreiz - Anglija (2003.).