27.09.2015. 18:27
Pasaules kausa izcīņā regbijā šodien Skotijas valstsvienība "Elland Road" stadionā Līdsā B grupas mačā ar 39:16 pārspēja ASV izlasi, izcīnot otro uzvaru turnīrā, turklāt arī šoreiz nopelnot bonusa punktu par vismaz četriem piezemējumiem.

Mača ievadā uz Eidžija Makgintija soda sitienu Skotijas izlase atbildēja ar Stjuarta Hoga un Fina Rasela soda sitieniem, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 6:3. Tomēr puslaika vidū piezemējumu veica amerikānis Titi Lamozitels, bet realizācijas sitienu precīzi izpildīja Makgintijs, kurš 42. minūtē pievienoja arī precīzu soda sitienu, panākot jau 13:6 ASV valstsvienības labā.

Otrajā puslaikā skotiem izdevās lauzt mača gaitu. Jau 2. minūtē piezemējumu veica Tims Visers, bet piecas minūtes vēlāk tas pats izdevās Šonam Meitlendam, kas ļāva Skotijas izlasei pārņemt vadību (16:13). Šoreiz precīzs bija arī Rasela realizācijas sitiens, tomēr amerikāņi drīzumā atbildēja ar Makgintija soda sitienu (18:16).

Spēles 54. minūtē Villems Nels veica jau trešo piezemējumu skotu labā, bet atlikušajā laikā skotiem izdevās veikt vēl divus piezemējumus (Mets Skots un Dankans Veirs), kas ļāva izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 39:16.

Pasaules kauss regbijā tiek izspēlēts pēc klasiskas formulas, proti, 20 komandas tiek sadalītas četrās grupās pa piecām vienībām katrā. Tiek izspēlēts viens grupu turnīra aplis, pēc kura tiek noteiktas katras grupas divas labākās komandas, kuras kvalificējas izslēgšanas mačiem. Ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls, kā arī spēle par trešo vietu notiek viena mača ietvaros, t.i., uzvarētājs tiek tālāk, kamēr zaudētājam turnīrs ir beidzies (izņēmums ir pusfināli, jo tur zaudētājiem ir garantēta cīņa par trešo vietu).

Piezemējumi: Visers 42’, Meitlends 47’, Nels 54’, Skots 65’, Veirs 79' – Lamozitels 21’Realizācijas: Rasels 48’, Leidlovs 55’, 66’, 80' – Makgintijs 22’Soda sitieni: Hogs 7’, Rasels 16’ – Makgintijs 3’, 42’, 51’

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Skotija 2 2 0 0 84:26 2 10
2. DĀR 2 1 0 1 78:40 3 7
3. Samoa 2 1 0 1 31:62 0 4
4. Japāna 2 1 0 1 44:77 0 4
5. ASV 2 0 0 2 32:64 0 0

Piezīmes: Par uzvaru tiek piešķirti četri punkti, par zaudējumu ar septiņiem vai mazāk punktiem tiek piešķirts viens bonusa punkts. Bonusa punkts tiek piešķirts arī par vismaz četriem vienā spēlē veiktiem piezemējumiem, neatkarīgi no mača rezultāta.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230