18.10.2015. 19:48
Ļoti smagu uzvaru Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā izcīnīja Austrālija, kas tikai pamatlaika pēdējā minūtē izrāva uzvaru pār Skotiju (35:34). Izšķirošos punktus ar soda sitienu guva Bernards Foulijs, kurš pirmajā puslaikā netrāpīja nevienu no trim realizācijas sitieniem. Pusfinālā Austrālija spēlēs pret Argentīnu, un turnīrs nu ir beidzies visām Eiropas izlasēm.

Spēli labāk sāka Austrālija, kas jau piektajā minūtē nokļuva dažu metru attālumā no ieskaites zonas, taču pēdējā brīdī kļūdījās piespēlē. Devītajā minūtē gan Austrālijai izdevās atrast caurumu skotu aizsardzības kreisajā malā, un Edams Ešlijs-Kūpers viegli nopelnīja piecus punktus (5:0). Realizācija gan nebija sekmīga, un jau drīzumā Skotija pārņēma iniciatīvu.

Vispirms Gregs Leidlo pēc masīva skotu uzbrukuma guva pirmos punktus ar soda sitienu (3:5), bet 18. minūtē Pīters Horns pārsteidza austrāliešus nesagatavotus un viduszonā brīvi izskrēja starp diviem pretiniekiem (8:5, plus realizācija 10:5). 21. minūtē Leidlo ar vēl vienu soda sitienu pārsvaru palielināja līdz plus astoņi (13:5).

30. minūtē Austrālijai izdevās samazināt starpību – izmantojot visu laukuma plašumu, austrālieši pacietīgi izspēlēja līdz brīvam kreisajam flangam, taču pēc Drū Mičela piezemējuma vēlreiz sekoja neprecīza realizācija (10:13). Leidlo pēc pāris minūtēm trāpīja trešo soda sitienu (16:10), bet puslaika pēdējā minūtē Austrālija pēc auta iestūma bumba ieskaites zonā un veica jau trešo piezemējumu (15:16). Taču Bernards Foulijs jau trešo reizi no asa leņķa neiesita realizācija, un skoti pārtraukumā varēja doties vadībā.

Austrālija pēc pārtraukuma turpināja ofensīvu, nopelnīja desmit minūšu vairākumu un jau 43. minūtē pēc auta ienesa bumbu ieskaites laukumā (20:16). Ar ceturto piegājienu Foulijs beidzot trāpīja arī realizāciju (22:16). Leidlo ar soda sitienu samazināja starpību (19:22), taču jau pēc brīža Austrālija atkal izdarīja piezemējumu – par laimi skotiem, pēc atkārtojuma skatīšanās tas netika ieskaitīts.

Foulijs ar soda sitienu gan atjaunoja sešu punktu starpību (25:19), taču Skotija turpināja cīņu un 59. minūtē izdarīja otro piezemējumu. Fins Rasels bloķēja Foulija sitienu, tika apturēts ātrajā pretuzbrukumā, taču paguva piespēlēt Tomijam Sīmūram (24:25, Leidlo netrāpīja realizāciju). 64. minūtē Tevita Kuridrani izlauzās starp pretspēlētājiem (30:24) un Foulijs ar realizāciju panāca 32:24, bet skoti nepadevās arī šoreiz. 70. minūtē Leidlo ar soda sitienu atgrieza Skotiju spēlē (27:32), 74. minūtē Marks Benets pārtvēra piespēli un lepnā vientulībā piezemēja bumbu tieši pa vidu (32:32), un Leidlo mirkli vēlāk ar realizāciju atjaunoja Skotijai vadību (34:32). Tomēr pašā galotnē veiksme smaidīja favorītiem. Skotija savā laukuma pusē zaudēja bumbu pie sava auta, divas minūtes līdz pamatlaika beigām pārkāpa noteikumus, un Foulijam kāja nenotrīcēja - 35:34.

Austrālija grupu turnīrā uzvarēja Fidži (28:13), Urugvaju (65:3), Angliju (33:13) un Velsu (15:6), savukārt skoti pārspēja Japānu (45:10), ASV (39:16) un Samoa (36:33) un ar 16:34 zaudēja DĀR.

Piezemējumi: Ešlijs-Kūpers 9', Mičels 30', 43', Hūpers 40', Kuridrani 64' – Horns 18', Sīmūrs 59', Benets 74'Realizācijas: Foulijs 44', 65' - Leidlo 19', 75'Soda sitieni: Foulijs 54', 80' - Leidlo 14', 21', 33', 47', 70'