10.08.2013. 18:03

Šī virslīgā bija abu komandu pirmā savstarpējā cīņa šajā sezonā, taču sezonas sākumā Latvijas kausa izcīņas futbolā ceturtdaļfināla spēlē liepājnieki bija pārāki ar 3:1 (2:1).

Spēle iesākās asi, jo jau pirmajās divpadsmit minūtēs tiesnesis parādīja divus dzelteno «plāksterus». Vispirms ceturtajā minūtē to nopelnīja «Skonto» gruzīnu pussargs Irakli Klimiašvili, taču vēl pēc astoņām minūtēm tāds liktenis piemeklēja liepājnieku pussargu Tomu Gucu. Cīņas pirmā puse abas vienības apmainījās vārtu gūšanas iespējām, lai gan lielāks pārsvars piederēja «Skonto». Tomēr dažas minūtes līdz puslaika pārtraukumam liepājnieks Valērijs Afanasjevs ar teicamu tālsitienu gandrīz izvirzīja sevis pārstāvēto komandu vadībā, taču sitiens bija garām vārtiem.

Otrais puslaiks iesākās ar lielu aktivitāti, jo 47. minūtē vārtus guva un rezultātu atklāja Klimiašvili, savukārt pēc divām minūtēm par nesportisku uzvedību brīdinājumu saņēma «Skonto» aizsargs Ritvars Rugins, bet «Liepājas metalurga» pussargs Ingus Šlampe par to pašu paspēja saņemt sarkano kartiņu un noraidījumu no laukuma, atstājot sevis pārstāvēto komandu mazākumā.

Pēc iespējas spēlēt vairākumā rīdzinieki atvērās un 66.minūtē vārtus guva «Skonto» aizsargs Nauris Bulvītis, dubultojot rezultāta starpību. Savukārt pēc trim minūtēm izcēlās viesu uzbrucējs Artūrs Karašausks, bet vēl pēc sešām - viņa komandas biedrs Valērijs Šabala, kuram šie ir jau 11 vārti sezonā. Līdz ar to viņš vēl vairāk nostiprinājies virslīgas labāko snaiperu galvgalī. Punktu mačam pielika Karašauks, kurš 89.minūtē guva «Skonto» kluba piektos vārtus.

Sestdien virslīgā tiks aizvadīta vēl viena spēle - pašreizējie čempioni Daugavpils «Daugava» uzņems «Jūrmalu».

Spēļu kārtas turpinājumā nākamās nedēļas otrdienā «Ventspils», kas iepriekš nedēļas laikā aizvadījusi divas UEFA Eiropas līgas spēles, uzņems Ilūkstes NSS.

Virslīgas kopvērtējumā «Skonto» nostiprinājusies galvgalī, jo iekrājusi 35 punktus 15 mačos, bet Rīgas «Daugava» ir otrie ar 31 punktu 16 spēlēs. Trešie ar 29 punktiem 13 mačos ir ventspilnieki, bet «Daugava» no Daugavpils atrodas ceturtajā vietā ar 27 punktiem 14 cīņās. Piektajā pozīcijā ar 23 punktiem 16 mačos ir «Spartaks», kuriem punktu zaudē «Liepājas metalurgs». Tiesa, liepājnieki aizvadījuši par diviem mačiem mazāk.

«Jūrmala» ar 14 punktiem 14 mačos ir septītā, bet astoto vietu ieņem Ilūkstes NSS komanda, kurai 14 spēlēs izcīnīti astoņi punkti. Savukārt «Metta»/LU ar astoņiem punktiem 16 cīņās ir devītā, kamēr «Jelgava» ar septiņiem punktiem ieņem desmito pozīciju.