14.06.2014. 19:52
«Sausās» uzvaras Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionātā sestdien izcīnīja Rīgas «Skonto» komanda un Jūrmalas klubs «Spartaks».

«Skonto» izbraukumā ar 2:0 (0:0) pārspēja virslīgas debitantus «Daugavpili».

Spēles rezultātu otrā puslaika pašā ievadā atklāja «Skonto» vienības kapteinis Vladislavs Gabovs, bet 58.minūtē pārsvaru dubultoja viens no turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem Vladislavs Gutkovskis.

Tikmēr «Spartaks» pilsētas derbijā Slokā ar 1:0 (1:0) pārspēja finansiāli nomocīto «Jūrmalas» komandu.

Šajā cīņā vienīgos vārtus 39.minūtē guva Edgars Gauračs.

«Spartaks» komandas galvenā trenera amatā debitēja ukraiņu speciālists Romāns Piļipčuks, kurš amatā nomainījis tajā vien divas spēles pavadījušo Oļegu Blagonadeždinu.

«Jūrmalas» spēlētāji divas kārtas iepriekš kluba finansiālo problēmu dēļ atteicās doties laukumā un tādējādi saņēma tehnisko zaudējumu. Par atkārtotu šādu gadījumu klubs riskētu ar izslēgšanu no turnīra, tomēr aizvadītajiem diviem mačam tam izdevies sapulcināt 11 laukuma spēlētājus un vēl četrus rezervistus.

Jāizceļ, ka pēdējās divās spēlēs sastāvā nav bijuši tādi pieredzējuši «Jūrmalas» futbolisti kā Maksims Rafaļskis, Pāvels Mihadjuks un Dmitrijs Halvitovs.

Divās citās sestdienas spēlēs «Metta»/«Latvijas Universitāte» Hanzas vidusskolas laukumā sacentīsies ar Daugavpils «Daugavu», bet virslīgas līdere «Ventspils» savā laukumā spēlē ar «Jelgavu» centīsies pārtraukt neveiksmju sēriju.

Kārta noslēgsies svētdien, kad Rīgas «Daugava» uzņems «Liepājas» komandu.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīciju ar 36 punktiem 14 mačos ieņem «Ventspils» komanda, kurai ar 34 punktiem seko «Skonto», bet 31 punkts ir «Liepājai». Ceturtā ar 26 punktiem ir Daugavpils «Daugava», bet tai līdz viena punkta atstatumam pietuvojusies «Jelgava».

Sesto vietu ar 18 punktiem 15 mačos ieņem «Spartaka» komanda, tai ar 13 punktiem 14 cīņās seko Rīgas «Daugava», bet vēl par diviem punktiem mazāk ir «Daugavpils» vienībai. Tikmēr astoņus punktus iekrājusi «Metta»/LU, kurai ar pieciem punktiem seko «Jūrmala».

Turnīrā komandas sacentīsies četros apļos.