20.05.2014. 21:57
Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komisija nolēmusi oficiāli brīdināt futbolu klubus "Skonto" un "Jūrmala" un likusi līdz 30. maijam iesniegt dokumentus, kas apstiprinātu finansiālo saistību nokārtošanu pret spēlētājiem. Ja ne, abi klubi zaudēs iespēju reģistrēt jaunus spēlētājus.

LFF DK pēc LFF Spēlētāju statusa un pāreju komisijas (LFF SSPK) iesnieguma izvērtējusi "Skonto" un "Jūrmalas" neizpildītās finansiālās saistības jeb, vienkāršāk sakot, neizmaksātās algas un konstatējusi, ka abi klubi nav izpildījuši LFF SSPK uzliktās prasības. DK devusi abiem klubiem laiku līdz 30. maijam jeb desmit dienas, lai to izdarītu. Ja tas nenotiks, kā sods tiks piemērots aizliegums reģistrēt jaunus spēlētājus.

DK minētais aizliegums stātos spēkā 31. maijā un tiktu atcelts tikai tad, kad būs izpildītas SSPK prasības par saistību nokārtošanu pret spēlētājiem. "Jūrmalai" šāds sods būtu vairāk nekā sāpīgs, jo to jau šobrīd pametuši vairāki spēlētāji un tā ar grūtībām spēj nokomplektēt dublieru komandu. Savukārt "Skonto" šobrīd Virslīgā ieņem augsto otro vietu un sezonas pirmajā pusē pierādījusi savas tieksmes pēc čempiontitula.

LFF DK arī nolēmusi neapmierināt Jūrmalas "Spartaka" protestu par 18. maija pārcelto spēli starp "Spartaka" un "Jelgavas" komandām. "Spartaks" pieprasīja tehniskā zaudējuma piešķiršanu pretiniekiem un finansiālo zaudējumu segšanu, taču DK lēmusi, ka tā nav tiesīga izskatīt Virslīgas Orgkomitejas lēmumu radītās sekas.

DK aktīvi darbojusies arī mazākos mērogos - uz nākamo Virslīgas spēli diskvalificēti Edgars Vardanjans no "Metta/LU", Tornike Tarknišvili no pagaidām neapstrīdētās līderes "Ventspils", kā arī četri pirmās līgas spēlētāji, proti, Anatolijs Istrankins (Rēzeknes BJSS), Gatis Štrauss ("SFK United"), Kristaps Neilands ("JFK Saldus") un Atis Kovaļovs ("FK Tukums-2000"). Savukārt "SFK United" spēlētājs Andrejs Demčuks diskvalificēts uz trim spēlēm, turklāt būs spiests šķirties no 170 eiro.

Naudas sodus par dažāda veida organizatoriskiem pārkāpumiem saņēmušas pirmās līgas komandas "JFK Saldus", "FK Tukums 2000", "Salaspils", kā arī Daugavpils "Daugavas" un "Spartaka" dublieru komandas. Savukārt Rīgas "Daugava" saņēmusi 100 eiro sodu par attiecīgi neizvietotiem informācijas stendiem.

Izmantotie resursi:LFF: LFF DK 20. maija sēdes lēmumiVertikal-2017, SIA Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties