10.08.2015. 22:09
Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta 17.kārtas noslēdzošajā mačā uzvaru izcīnīja Rīgas «Skonto» futbolisti, tādejādi kopvērtējuma tabulā panākot otrā vietā esošo čempioni «Ventspili».

Rīgas derbijā «Skonto» viesu laukumā ar 5:1 (3:1) sagrāva virslīgas pastarīti «Metta»/«Latvijas Universitāte».

Ar trim vārtiem jeb «hat-trick» šajā cīņā izcēlās «Skonto» pussargs Andrejs Kovaļovs.

Spēles rezultātu cīņas septītajā minūtē atklāja laukuma saimnieki, kad precīzs bija Armands Pētersons. Vairāk kā pusstundu «studenti» spēja noturēt pārsvaru, tomēr puslaika pēdējās septiņās minūtēs «Skonto» futbolisti guva trīs vārtus, divreiz precīzam esot Kovaļovam, bet vienus vārtus gūstot Edgaram Jermolajevam.

Otrā puslaika vidū Latvijas izlases pussargs Aleksejs Višņakovs «Skonto» vienībai panāca trīs vārtu pārsvaru, bet septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Kovaļovs guva savus trešos vārtus, nodrošinot viesiem uzvaru ar 5:1.

17.kārtas pirmajā mačā «Jelgava» savā laukumā svētdien spēkojās ar kopvērtējuma līderi «Liepāju», taču kompensācijas laikā mājinieki izlaida uzvaru, tādejādi neizmantojot iespēju pakāpties uz trešo pozīciju kopvērtējuma tabulā. Spēle beidzās neizšķirti 1:1.

Vēl vienā virslīgas mačā svētdien Jūrmalas «Spartaks» savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 pret «Ventspili».

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 28 punktiem 15 mačos ir «Liepāja», kas par trim punktiem apsteidz «Ventspili» un «Skonto», kuras gan nospēlējušas attiecīgi 13 un 14 cīņas. Ceturtajā vietā ar 21 punktu 14 cīņās seko «Jelgava», bet stabilu piekto vietu ar 14 punktiem ieņem «Spartaks», «Daugavpils» ar astoņiem punktiem kopvērtējumā atrodama sestajā pozīcijā, bet tabulu ar pieciem punktiem noslēdz «Metta»/LU.

Pēc divām aizdomīgām spēlēm vasaras sākumā no virslīgas tika izslēgta «Gulbenes» komanda, līdz ar to virslīgas sezona turpinās vien ar septiņu vienību līdzdalību. Tā kā vienība šosezon vēl nebija aizvadījusi 50% maču, nolemts, ka visi rezultāti ar «Gulbenes» piedalīšanos anulēti. Tomēr gulbenieši šo sezonu bija sākusi neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumu un ieņemot pēdējo - astoto - vietu turnīra tabulā.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230