10.06.2014. 21:59
Rīgas «Skonto» futbolisti Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» čempionāta spēlē starp divām labākā četrinieka komandām otrdien ar rezultātu 4:0 (2:0) izbraukumā pārliecinoši pieveica Daugavpils «Daugavu».

  • «Skonto» tiks piemērots aizliegums reģistrēt jaunus futbolistus 2014. g. 30. maijs

Visa mača gaitā «Skonto» komandai piederēja ļoti iespaidīgs pārsvars. Pirmajā puslaikā divreiz izcēlās viens no turnīra rezultatīvākajiem spēlētājiem Vladislavs Gutkovskis, neilgi pirms mača kompensācijas laika izcēlās Ruslans Mingazovs, bet jau kompensācijas laikā punktu duelim ar realizētu 11 metru soda sitienu pielika Jānis Grīnbergs, kuram šie bija pirmie vārti virslīgas karjerā.

Tāpat pašās pamatlaika beigās laukumu otra brīdinājuma dēļ nācās atstāt Daugavpils kluba spēlētājam Giorgijam Čihradzem.

Aizvadot ļoti nepārliecinošu sniegumu, Daugavpils klubs piedzīvoja pirmo neveiksmi piecu cīņu laikā. Šajā mačā Daugavpils «Daugavas» galvenā trenera amatā vēl nedebitēja ukraiņu speciālists Genādijs Orbu, kurš ar komandu noslēdzis divu gadu līgumu.

Virslīgas rezultatīvāko spēlētāju galvgalī tagad Gutkovskim un aizvadītā mēneša labākajam «SMScredit.lv Virslīgas» spēlētājām Jānim Ikauniekam no «Liepājas» ir pa desmit precīziem raidījumiem.

Vēl divās spēlēs otrdien Jūrmalas «Spartaks» mēģinās atņemt punktus turnīra tabulas pirmajā vietā esošajai čempionei «Ventspilij», savukārt «Jelgava» spēkosies ar «Daugavpili».

Savukārt šīs spēļu kārtas noslēgumā trešdien «Liepāja» uzņems «Jūrmalu», kas iepriekšējā čempionāta spēlē kluba finansiālo problēmu dēļ atteicās doties laukumā un tādējādi saņēma tehnisko zaudējumu, par atkārtotu šādu gadījumu riskējot tikt izslēgtai no turnīra, bet Rīgas «Daugava» tiksies ar «Metta»/«Latvijas Universitāte» komandu.

Turnīra kopvērtējumā pārliecinošu līderpozīciju ar 36 punktiem ieņem «Ventspils» komanda, kurai ar 31 punktu seko «Skonto», bet 28 punkti ir «Liepājai». Šīs visas komandas aizvadījušas pa 13 cīņām. Ceturtā ar 26 punktiem 14 spēlēs ir Daugavpils «Daugava», bet pirmo piecinieku ar 22 punktiem 13 cīņās noslēdz «Jelgava».

Sesto vietu ar 12 punktiem 13 mačos ieņem «Spartaka» komanda, tai punktu zaudē «Daugavpils», bet vēl par punktu mazāk ir Rīgas «Daugavai». Tikmēr astoņus punktus iekrājusi «Metta»/LU, kurai ar pieciem punktiem seko «Jūrmala».

Kā ziņots, dienu pirms jaunās sezonas sākuma licencētas startam sacensībās bija astoņas no desmit komandām, jo LFF sākotnēji licences atteica pērnās sezonas otrajam un trešajam spēcīgākajam klubam - «Skonto» un Daugavpils «Daugavai». «Skonto» komanda pie starta virslīgā sākotnēji netika pielaista nenokārtoto parādsaistību dēļ, bet «Daugavai» licence netika piešķirta, jo tai nav izveidota kluba struktūrā iekļauta jaunatnes akadēmija. Tomēr dienu pirms čempionāta sākuma LFF Apelācijas komisijas sēdē abu klubu apelācijas tika apmierinātas, tiem tādējādi saņemot kārotās licences.

Tāpat «Skonto» un «Jūrmalas» komandas nenokārtoto parādsaistību dēļ saņēmušas aizliegumus reģistrēt jaunus futbolistus, kas tām sevišķi aktuāli kļūs pēc 20.jūnija, kad sāksies vasaras pāreju periods.

Turnīrā komandas sacentīsies četros apļos.

Kā ziņots, aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā piekto reizi vēsturē triumfēja «Ventspils» komanda, aiz sevis atstājot «Skonto» un Daugavpils «Daugavu». Tikmēr vietu virslīgā zaudēja desmitās vietas ieguvēji Ilūkstes NSS, kurus šajā sezonā nomainījuši pirmās līgas uzvarētāji «Daugavpils». Savukārt pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā virslīgas devītā spēcīgākā komanda «Metta»/LU uzvarēja pirmās līgas otrās vietas ieguvēju «Gulbeni».

Tikmēr pēc «Liepājas metalurga» kluba likvidēšanas šīs pilsētas pārstāvniecību čempionātā pārņēmis jaundibinātais klubs «Liepāja».A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties