18.05.2016. 21:28
Trešdien, 18. maijā norisinājās pēdējā 1. līgas 8. kārtas spēle starp “Rēzeknes FA/BJSS” un Rīgas “Skonto” komandām. Minimālu uzvaru izcīnīja rīdzinieki, vienīgos vārtus gūstot Andrejam Perepļotkinam.

Spēle Rēzeknē sākās visnotaļ līdzīgi, tomēr bumbu pirmajās minūtēs vairāk kontrolēja "Skonto" futbolisti. Tieši viņiem izdevās izveidot pirmo patiešām bīstamu momentu - 15. minūtē izgājienu 2 pret 1 ar sitienu noslēdz Jegors Morozs, taču Aleksejs Maslobojevs tika ar to galā. Rēzeknes komanda savu pirmo vārtu gūšanas iespēju izveidoja 27. minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles ar rikošetu palīdzību bumba varēja nokļūt vārtos.

Pirmā puslaika otrajā pusē iniciatīva pārgāja mājiniekiem, tomēr kliboja uzbrukuma noslēguma fāzē un Denisam Pērkonam vajadzēja iesaistīties spēlē vien 45. minūtē pēc Dmitrija Silova izpildītā soda sitiena. Minūti pirms šīs epizodes "Skonto" bija ļoti tuvu vārtu guvumam, kad mājinieku futbolistiem ar veiksmes palīdzību izdevās nobloķēt vairākus sitienus pēc kārtas.

Otro puslaiku aktīvi sāka rēzeknieši jau pirmajā minūtē izveidojot pusmomentu. Tomēr Latvijas titulētākajam klubam spēles 55. minūtē izdevās sarūgtināt 627 skatītājus, kuri bija atnākuši klātienē vērot šo spēli - Andrejs Perepļotkins tika atstāts brīvs labā sitiena pozīcijā. Mājinieku bēdas turpinājās 61. minūtē, kad Otto Rihters nopelnīja divas visnotaļ nevajadzīgas dzeltenās kartītes.

Šis noraidījums, lai arī cik paradoksāli tas neskan, nospēlēja par labu "Rēzeknes FA/BJSS" komandai, liekot tai savākties un visiem spēkiem doties uz priekšu. 69. minūtē tribīnes uz brīdi eksplodēja, jo Guntars Silagailis ieraidīja bumbu vārtos, tiesa, atrodoties aizmugurē. Rēzeknei sāka rasties brīvās zonas, kuras bieži izmantoja "Skonto" uzbrukuma līnija ar Jegoru Morozu priekšgalā. 77. minūtē izgājiens 3 pret 1 noslēdzās ar diviem sitieniem virsū Maslobojeva. Reālākā iespēja izlīdzināt rezultātu jau kompensācijas laikā bija Dmitrijam Borisovam, kura sitienam mazliet trūka precizitātes. "Skonto" izcīna 37. uzvaru 37 spēlēs pret Rēzekni Latvijas čempionātu ietvaros.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Alberts - Ogre 3:1 (2:1) Emsis 7'; Vecvagars 29'; R.Zakreševskis 58' - Cibuļskis 44'
Auda - Staiceles Bebri 2:1 (1:1) Okamoto 44'; Jonāns 75' - Taulavičus 2'
Valmiera Glass - RTU 0:2 (0:2) Morozovs 12'; Kovaļkovs 39'
Jēkabpils - Babīte 1:6 (1:2) Šustrovs 36' (11m) - Savaļnieks 9'; 89'; Kārkliņš 44'; 85'; 90'; Avdejevs 55'
Smiltene - Olaine/Super Nova 1:0 (0:0) Puriņš 88'
Tukums 2000 - Preiļi 5:1 (2:0) Kuzmins 41'; 71'; 87'; Vilmanis 45'; Kosmačovs 54' - Putāns 59'
Rēzekne - Skonto 0:1 (0:0) Perepļotkins 55'