16.06.2013. 23:56
Pārliecinošu uzvaru Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta desmitās kārtas noslēdzošajā spēlē svētdien izcīnīja «Jūrmalas» komanda, kas ar rezultātu 5:0 (2:0) pieveica «Jūrmalu» un kļuva par kopvērtējuma līderi.

Rezultātu 26.minūtē atklāja Alans Sineļņikovs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet vēl pirmajā puslaikā «Skonto» komandas pārsvaru dubultoja Vjačeslavs Isajevs.

Savukārt otrajā puslaikā pa vieniem vārtiem guva arī Aleksandrs Fertovs, Artjoms Osipovs un Artūrs Karašausks.

Pirmajā aplī «Skonto» un «Jūrmala» nospēlēja neizšķirti 0:0.

Kā ziņots, pirms tam svētdien, pateicoties trim leģionāru gūtajiem vārtiem, Jūrmalas «Spartaks» komanda ar rezultātu 3:1 (1:1) izbraukumā pieveica Ilūkstes NSS vienību.

Spēles rezultātu septītajā minūtē atklāja mājinieku gruzīnu leģionārs Mamuka Gongadze, bet 26.minūtē izlīdzinājumu panāca Kolumbijas futbolists Kevins Mena.

Otrajā puslaikā vadību «Spartakam» jau ieguva virslīgas maija labākais spēlētājs Patriks Tvumas no Ganas, bet punktu cīņai pielika cits kolumbietis Daniels Garsija.

Šī bija pirmā Ilūkstē aizvadītā virslīgas spēle kopš 1992.gada, jo sezonas sākumā vietējais klubs savus mājas mačus spēlēja Daugavpilī.

Reklāma

Pirmajā aplī Ilūkstes un «Spartaks» klubu mačs noslēdzās neizšķirti 2:2.

Jau ziņots, ka pirmajā desmitās kārtas spēlē piektdien pagājušās sezonas čempioni Daugavpils «Daugava» izbraukumā ar 1:0 uzvarēja vienus no kopvērtējuma līderiem Rīgas «Daugavu». Savukārt sestdien pie smagas uzvaras tika «Ventspils» komanda, kas ar 2:1 izbraukumā uzvarēja «Jelgavu», kamēr par pārsteigumu parūpējās «Metta»/«Latvijas Universitāte» futbolisti, kas izbraukumā cīnījās 0:0 ar «Liepājas metalurga» vienību.

Pirms šīs kārtas līdere bija Rīgas «Daugava», kas tagad atkritusi uz ceturto vietu.

Kopvērtējumā tagad pirmās četras komandas ir divu punktu robežās - pa 21 punktam deviņās spēlēs ir «Skonto» un «Ventspils» futbolistiem, bet viņiem ar 20 punktiem desmit spēlēs seko Daugavpils «Daugava» un Rīgas «Daugava». Savukārt piektā ar 17 punktiem deviņās cīņās ir «Liepājas metalurga» vienība, kurai punktu zaudē «Spartaks».

Septītajā vietā ar astoņiem punktiem seko «Jūrmala», bet «Jelgavas» kontā ir pieci punkti desmit mačos. Devītā ar četriem punktiem astoņās spēlēs ir Ilūkstes NSS vienība, bet turnīra kopvērtējumu noslēdz «Metta»/LU ar diviem punktiem desmit mačos.

Pagājušajā gadā Daugavpils «Daugava» virslīgas čempionātā triumfēja pirmoreiz vēsturē, bet vietu valsts spēcīgāko klubu saimē zaudēja «Gulbene».

Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēs desmitās vietas ieguvēji, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji, bet devītais spēcīgākais klubs divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu.

Čempionāta vadība uz šo sezonu turnīram piesaistījusi ģenerālsponsoru «SMScredit.lv». Bez ģenerālsponsora valsts spēcīgākā futbola līga iepriekš bija no 2010.gada.