07.11.2015. 16:06
Noslēdzoties šīs sezonas Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionātam, sestdien Rīgas «Skonto» savā īpašumā ieguva sudraba medaļas, kamēr bronzu izcīnīja «Ventspils».

Intriģējošākajā sestdienas mačā «Ventspils» izbraukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar «Jelgavu», tādejādi pagājušā gada Latvijas čempioni nodrošinājuši sev bronzas medaļas.

Šajā mačā komandas neizcēlās ar daudz vārtu gūšanas iespējām, taču otrā puslaika sākumā «Jelgava» ar pāris uzbrukumiem bīstami apdraudēja ventspilnieku vārtus. Zinot, ka komandai neizšķirts neder, mājinieki spēles izskaņā centās izdarīt arvien lielāku spiedienu uz pērno čempionu vārtiem. Par spīti bīstamajiem uzbrukumiem un lielajam spiedienam, jelgavniekiem tā arī neizdevās iekarot sāncenšu vārtus.

Līdz ar to «Jelgavai» šajā čempionātā bija jāsamierinās ar ceturto vietu.

Sezonu «Ventspils» noslēdza ar teicamu bilanci - sešās spēlēs gūtas piecas uzvaras un vienreiz nospēlēts neizšķirti.

Abām komandām šī bija ceturtā savstarpējā tikšanās reize šīs sezonas virslīgas turnīrā, bet no iepriekšējām trim reizēm divi mači noslēdzās bezvārtu neizšķirti, kamēr septembrī pie uzvaras izbraukumā ar 2:1 tika «Jelgava».

Tikmēr sudraba medaļas sestdien sev nodrošināja valsts titulētākais futbola klubs Rīgas «Skonto», kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja pēdējās nedēļās blāvi spēlējošo Jūrmalas «Spartaks» vienību.

«Skonto» komanda 23.minūtē izvirzījās vadībā, kad ar vārtiem izcēlās viens no rīdzinieku līderiem Vladislavs Gutkovskis. Lai gan mājiniekiem šajā duelī piederēja pārsvars, gūtos vārtos to pārvērst neizdevās. Turklāt otrajā puslaikā «Spartaks» panāca izlīdzinājumu, kad 76.minūtē izcēlās Edgars Gauračs.

Tiesa, neizšķirts nebija uz ilgu laiku, jo mača 89.minūtē lielisku tālsitienu izpildīja Vladislavs Sorokins, nodrošinot mājiniekiem uzvaru un sudraba medaļas šajā čempionātā.

Rīgas klubs sezonas pēdējo piecu maču laikā tika pie četrām uzvarām, bet vienībai sestdienas spēlē nevarēja palīdzēt viens no līderiem Artūrs Karašausks, kuram bija piešķirta vienas cīņas diskvalifikācija par dzelteno kartīšu normu sasniegšanu. Tikmēr «Spartaks» sezonas pēdējo astoņu spēļu laikā cieta septiņus zaudējumus.

Iepriekš šīs komandas bija tikušās trīs reizes, divreiz pie uzvaras tiekot «Skonto», kamēr viens panākums arī «Spartaks» kontā.

Vēl vienā sestdienas mačā, kas neko neizšķīra, «Liepāja» savā laukumā ar 1:0 (0:0) pieveica «Daugavpili».

Pirmais puslaiks aizritēja bez gūtiem vārtiem, taču deviņas minūtes pēc otrā puslaika sākuma vienīgos vārtus šajā mačā guva šīs sezonas virslīgas rezultatīvākais futbolists Dāvis Ikaunieks.

Šis mačs profesionāļa karjerā pēdējais bija Latvijas futbola leģendai Mārim Verpakovskim, kurš šajā duelī laukumā devās uz maiņu 52.minūtē. Kā Verpakovskis ir arī «Liepājas» kluba prezidents, bet pēc šī dueļa liepājnieki iecerējuši čempionu svinības par godu izcīnītajam pirmajam titulam.

Iepriekšējā kārtā liepājnieki piedzīvoja vien otro zaudējumu sezonā, kad Kurzemes derbijā ar 1:3 piekāpās «Ventspilij», bet pirms tam šis klubs bija izcīnījis septiņas uzvaras pēc kārtas, kas arī ļāva izcīnīt Latvijas čempionu titulu. Tikmēr «Daugavpils» pēdējo septiņu maču laikā cieta sešas neveiksmes.

Šīs sezonas iepriekšējās trijās tikšanās reizēs divreiz abas komandas savā starpā nospēlēja neizšķirti 1:1, bet pēdējā mačā pārliecinošu uzvaru izbraukumā ar 4:0 izcīnīja «Liepāja».

Virslīgas noslēgumā kopvērtējumā «Liepājai» bija 52 punkti 24 spēlēs. Tai ar 45 punktiem sekoja «Skonto», kamēr par diviem punktiem atpalika «Ventspils». Savukārt «Jelgava» turnīru noslēdza ar 41 punktu.

Piekto vietu ar 21 punktu ieņēma Jūrmalas «Spartaks», bet «Daugavpils» ar 14 punktiem kopvērtējumā bija atrodama sestajā pozīcijā, savukārt tabulu ar 12 punktiem noslēdza «Metta»/LU, kas aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā.

Vietu nākamās sezonas virslīgas turnīrā garantējusi pirms nedēļas «komanda.lv» pirmajā līgā triumfējusī «Caramba»/«Dinamo» komanda no Rīgas.

Pēc divām aizdomīgām spēlēm vasaras sākumā no virslīgas tika izslēgta «Gulbenes» komanda, līdz ar to virslīgas sezonu turpinās vien ar septiņu vienību līdzdalību. Tā kā vienība šosezon vēl nebija aizvadījusi 50% maču, nolemts, ka visi rezultāti ar «Gulbenes» piedalīšanos anulēti. Tomēr gulbenieši šo sezonu bija sākuši neveiksmīgi, astoņos mačos ciešot tikpat zaudējumu un ieņemot pēdējo - astoto - vietu turnīra tabulā.

Pēc «Gulbenes» izslēgšanas no virslīgas čempionāta organizācijas komiteja noteikusi, ka komanda, kas 2015.gada turnīrā ieņems septīto vietu, nezaudēs tiesības piedalīties 2016.gada virslīgas čempionātā. Septīto vietu ieguvusī vienība piedalīsies pārspēlēs ar komandu, kas 2015.gada «komanda.lv» Latvijas pirmās līgas čempionātā ieņems otro vietu.

Kā zināms, tāpat par piedalīšanos spēļu rezultātu sarunāšanā no Latvijas futbola «izmesti» četri spēlētāji - Dmitrijam Šiļukam, kurš pagājušajā sezonā spēlēja skandalozajā «Jūrmalā», un Sergejam Mišinam («Gulbene») piemērota diskvalifikācija uz pagaidām nenoteiktu laiku, kamēr 12 mēnešu diskvalifikāciju saņēmuši Deniss Tarasovs un Artjoms Loginovs (abi iepriekš - «Metta»/«Latvijas Universitāte»).

Šī sezona Latvijas virslīgā bija nodēvēta par «tīras spēles» sezonu, vēršot uzmanību uz rasismu, spēļu sarunāšanu, dopingu un simulēšanu, kam futbolā nav vietas.

Iepriekšējo reizi kāds klubs no virslīgas tika izslēgts 2009.gadā, kad par spēļu sarunāšanu diskvalificēta tika Daugavpils «Dinaburg» komanda.

Kā zināms, pagājušā gada rudenī Daugavpils «Daugavas» komanda tika iepīta lielā totalizatoru skandālā, kā rezultātā policija saistībā ar spēļu sarunāšanu aizturēja astoņas ar šo klubu saistītas personas. Ilgu laiku nekas nebija zināms par Daugavpils «Daugavu», taču komanda šobrīd startē otrās līgas turnīrā. Latvijas augstākās līgas dalībnieku vidū vairs nav arī Rīgas «Daugavas», kas pirms sezonas nesaņēma licenci dalībai turnīrā, turklāt pagājušajā sezonā šis klubs arī bija saistīts ar spēļu sarunāšanu.

Virslīgas apritē vairs nav arī skandalozās «Jūrmalas», kas pērn palika pēdējā vietā, kā arī tika apsūdzēta spēļu sarunāšanā, bet pazīmes rāda, ka komanda ir beigusi pastāvēt.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]