21.06.2012. 22:15
Latvijas virslīgas futbola čempionāta kopvērtējuma līdzšinējai līdervienībai Daugavpils «Daugava» ceturtdien pēc izcīnītās uzvaras līdzās prata nostāties «Skonto» futbolisti.

Aizvadītajās 15. kārtas spēlēs «Skonto», pateicoties vārtu birumam mača beigu daļā, ar 4:1 (0:0) savā laukumā sagrāva «Gulbeni», bet «Daugava» ar 0:2 (0:1) viesos piekāpās «Liepājas metalurga» futbolistiem.

«Skonto» un «Gulbenes» mačā pirmajā puslaikā vārti netika gūti, bet pēdējās 25 minūtēs klātesošos sagaidīja īsts vārtu birums. No 67. līdz 80. minūtei trīs bezatbildes vārtus laukuma saimnieku labā guva Valērijs Šabala, Vitālijs Maksimenko un Ruslans Mingazovs, bet uzreiz pēc tam vienus vārtus viesiem atguva japānis Rjota Išikava. Tomēr 85. minūtē bumba arī ceturto reizi atrada ceļu līdz «Gulbenes» vārtiem, kad precīzs bija Alans Siņeļņikovs, realizējot tiesneša nozīmēto 11 metru soda sitienu.

Savukārt «Daugavas» un «Liepājas metalurga» spēlē pirmajā puslaikā laukuma saimniekus vadībā izvirzīja bijušais daugavpilietis Valērijs Afanasjevs, bet cīņas beigu daļā precīzs bija arī pieredzējušais aizsargs Oskars Kļava.

Citās 15. kārtas spēlēs ceturtdien neizšķirti 0:0 (0:0) savā starpā cīnījās «Jūrmala» un «Jelgava», kamēr čempionvienība «Ventspils», pateicoties Daniila Turkova vārtu guvumam mača 57. minūtē, savā laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja «Metta»/LU komandu.

Kā ziņots, pirmā šīs kārtas spēle notika trešdien, kad turnīra lielāko pārsteigumu autore JPFS/FK «Spartaks» savā laukumā cīnījās neizšķirti 2:2 (1:2) ar Rīgas «Daugavas» komandu.

Kopvērtējuma augšgalā tagad pa 28 punktiem ir «Skonto» un Daugavpils «Daugavas» komandām, bet rīdzinieki aizvadījuši par vienu maču mazāk - attiecīgi 14 un 15. Tālāk ar 26 punktiem attiecīgi 14 un 15 mačos seko «Ventspils» un JPFS/FK «Spartaks».

Piektajā vietā ar 21 punktu 12 cīņās atrodas «Liepājas metalurgs», bet pa 16 punktiem iekrājušas Rīgas «Daugavas» un «Jūrmalas» komandas. «Gulbene» tikmēr tikusi pie 15 punktiem, «Jelgavas» kontā 11 punkti, bet «Metta»/LU rēķinā desmit punkti.