05.01.2016. 18:52
Pateicoties aukstajam laikam un kārtīgajiem ziemas apstākļiem, iespējams, jau nākamajā nedēļas nogalē norisināsies sezonas pirmās Latvijas čempionāta skijoringā sacensības. 2016.gadā paredzēti daudzi jauninājumi, tostarp elektroniskās laika kontroles ieviešana sacensībās un cīņas divu dienu - nedēļas nogales garumā. Aicinām sportistus laikus kārtot licences un gatavot spēkratus.

Kā jau iepriekš tika minēts, šogad panākta konceptuāla vienošanās par labu elektroniskās hronometrāžas ieviešanu Latvijas skijoringa čempionātā. Transponderi uzlabos iespēju sekot līdzi sacīkstēm „online” režīmā, kā arī paaugstinās čempionāta kvalitāti kopumā. Šāds jaunums ir vērtīgs devums skijoringa attīstībā un izaugsmē, ko noteikti novērtēs ikviens šī sporta veida cienītājs.

Ļoti nozīmīgs jaunums ne tikai sportistiem, bet arī skatītājiem ir no šī gada ieviestās divu dienu cīņas, kas sniegs iespēju apmeklēt skijoringa sacensības abas nedēļas nogales dienas. Skijoringa komisijas vadītājs un pieredzējušais sportists Artis Rasmanis atzīst, ka sacensības sestdien un svētdien norisināsies dažādās trasēs, bet tās atradīsies ģeogrāfiski tuvu viena otrai, piemēram, kādā nedēļas nogalē abas sacensības sagaidīsim Cēsu tuvumā, bet citā – jau Latgales pusē. Šāds formāts izvēlēts, lai neparedzamās un mainīgās ziemas laikā būtu iespējams apmeklēt maksimāli daudz organizatoru pieteiktās trases.

Redzot, ka sniega sega kļūst arvien biezāka un laiks arvien labāks, aicinām visus braukt gribētājus laikus kārtot licences un gatavoties sacensībām, lai ikviens sportists būtu gatavs pirmajiem startiem ar pastāvīgajām gada licencēm kabatā. Arī trases jau šobrīd tiek aktīvi gatavotas sacensībām, piemēram, Apes skijoringa trasē redzēsim interesantu reljefu, kas metīs izaicinājumu sportistiem, bet nodrošinās papildu baudījumu skatītājiem. Savukārt Stāmerienā trasei tiks piešķirti motokrosa elementi, sasaistot šo „ziemīgo” sporta veidu ar vasarā iecienītajām aktivitātēm.

2016. gada jaunumus un dokumentus iespējams apskatīt LaMSF.lv mājas lapā, sadaļā „Skijorings” Aktuāli - LaMSFTrāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties