01.08.2015. 17:40
Latviešu jaunais vieglatlēts Matīss Velps sestdien izcīnīja sudraba medaļu Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi notiekošās Eiropas Jaunatnes olimpiādes sacensībās šķēpa mešanā puišiem.

Ar 66,21 metru tālu raidījumu Velps bija otrais, kamēr uzvaru izcīnīja Krievijas pārstāvis Iļja Tuzovs, kuram padevās 69, 67 metrus tāls metiens.

Latvijai TREŠAIS sudrabs @Tbilisi2015 un to paveic Matīss Velps šķēpmešanas sacensībās. Malacis un apsveicam... :))) pic.twitter.com/BOiAZxdIYR

— LOK (@Olimpiade_lv) August 1, 2015

LETA jau vēstīja, ka pirmo medaļu sacensībās Latvijai ceturtdien sagādāja vieglatlēte Klinta Bļusiņa, kura guva otro vietu tāllēkšanas sacensībās, kamēr piektdien arī sudraba godalgu izcīnīja barjerskrējēja Paula Sprudzāne, kura bija otrā 100 metru barjerotajā distancē.

Kā zināms, Latvijas U-16 puišu izlase sestdien izcīnīja ceturto vietu basketbola turnīrā.

Cīņā par bronzas godalgām Latvijas izlase ar 53:64 piekāpās Vācijas vienaudžiem.

Tikmēr Latvijas U-16 meiteņu basketbola izlase sestdien izcīnīja piekto vietu olimpiādes turnīrā. Spēlē par piekto vietu Latvijas kadetes ar 60:55 pieveica Francijas vienaudzes.

Savukārt bez medaļām sestdien palika Latvijas džudo cīkstoņi. Sergejs Rumjancevs svara kategorijā virs 90 kilogramiem vispirms uzvarēja savā pirmajā cīņā, bet pēc tam piekāpās sacensību ceturtdaļfinālā. Turpinājumā Latvijas sportistam bija iespēja cīnīties gandarījuma kārtā, taču arī tur Rumjancevs piedzīvoja neveiksmi. Tikmēr Darja Čerņikova svara kategorijā meitenēm virs 70 kilogramiem piedzīvoja zaudējumu gan pirmajā cīņā, gan gandarījuma kārtā.

Tikmēr Latvijas jaunā tenisiste Daniela Vismane sestdien vienspēļu turnīru noslēdza ceturtajā pozīcijā.

Bronzas mačā Vismane ar 4-6, 4-6 piekāpās Rumānijas tenisistei Selmai Stefānijai Cadarai.

Kā zināms, ceturtdien Vismane duetā ar Denīzi Marcinkēviču piedzīvoja zaudējumu dubultspēļu turnīra ceturtdaļfināla mačā.

13.Eiropas Jaunatnes olimpiāde noslēgsies sestdien. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbauda 50 Eiropas valstu jaunie sportisti. Latvijas sportisti startē septiņos no deviņiem sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, kopā uz starta dodoties 72 atlētiem.

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs, izņemot pirmo. Kopumā sacensībās izcīnītas vairāk nekā 30 medaļas.

Eiropas Jaunatnes olimpiādē senāk startējuši tādi Latvijas sportisti kā vieglatlēti Jeļena Prokopčuka, Staņislavs Olijars, Līga Kļaviņa, Inga Kožarenoka, Ilze Gribule, Poļina Jeļizarova un Rita Obižājeva. Citos sporta veidos olimpiādē uz starta devušies peldētāji Margarita Kalmikova un Romāns Miloslavskis, riteņbraucējs Indulis Bekmanis, kā arī talantīgā tenisiste Jeļena Ostapenko.