14.08.2014. 23:06
Latvijas sportiste Madara Palameika ceturtdien izcīnīja ceturto vietu Šveices pilsētā Cīrihē notiekošā Eiropas čempionāta vieglatlētikā šķēpmešanas sacensībās.Palameikai visi trīs ieskaitītie mēģinājumi bija tālāki par 60 metriem, labākajā...

Palameikai visi trīs ieskaitītie mēģinājumi bija tālāki par 60 metriem, labākajā no tiem aizmetot 62,04 metrus.

Par Eiropas čempioni pirmoreiz karjerā kļuva titulētā čehiete Barbora Špotākova, kura labākajā mēģinājumā bija 64,41 metrus tāla. Viņai 20 centimetrus zaudēja serbiete Tatjana Jelača, kura sasniedza jaunu nacionālo rekordu, bet trešā ar 63,91 metru bija Linda Štāla no Vācijas.

Finālā startēja vēl viena latviete Sinta Ozoliņa, kura ar 57,82 metriem palika 11.vietā.

Kā ziņots, otrdien notikušajā kvalifikācijā Palameika un Ozoliņa finālsacensību normu, kas bija 57,50 metri, izpildīja jau ar pirmajiem mēģinājumiem, šķēpus raidot attiecīgi 57,86 un 59,47 metrus tālu. Savukārt trešā Latvijas sportiste Līna Mūze samierinājās ar rezultātu 53,42 metri, sacensības noslēdzot 19.vietā 22 dalībnieču konkurencē.

Iepriekšējās Eiropas meistarsacīkstēs pirms diviem gadiem finālā iekļuva visas trīs latvietes, Ozoliņai, Palameikai un Mūzei ieņemot attiecīgi sesto, astoto un desmito vietu.

No citiem Latvijas sportistiem ceturtdien Līga Velvere izcīnīja ar 13.vietu 400 metru barjerskrējienā, Ansis Brūns kvalificējās šķēpmešanas vīriešiem finālam, ko nespēja paveikt Rolands Štrobinders un Ansis Brūns, bet Mareks Ārents un Pauls Pujāts nepārvarēja sākuma augstumus kārtslēkšanas sacensību kvalifikācijā.

Tikmēr septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa pēc pirmās dienas sacensībām atrodas desmitajā vietā.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161