18.07.2015. 12:00
Zviedrijas pilsētā Eskilstūnā latviešu šķēpmetēja Anete Kociņa (19) šodien ar pirmo mēģinājumu kvalificējās U20 Eiropas čempionāta finālsacensībām.

Pirms sacensībām Anete Kociņa kotējās kā viena no favorītēm. Starp septiņpadsmit dalībniecēm latvietei bija otrs labākais personiskais rekords (57.71m), savukārt kā galvenā favorīte pozicionējās poliete Marija Andrejčika (58.72m).

Mūsu sportiste jau ar pirmo piegājienu izpildīja noteikto kvalifikācijas normu (51.50m), Kociņas raidītais šķēps piezemējās uz 53.37 metru atzīmes. Atlasē lielāko tālumu sasniedza minētā poliete Andrejčika (57.67), otro rezultātu uzrādīja ungāriete Reka Silagji (53.76 PB), bet latviete ieņēma trešo vietu. Fināla divpadsmitnieks rīt cīnīsies par medaļām.

10000m soļošanā Artūrs Makars ar 45:18.08 ieņēma 23. vietu (no 28), uzvarēja spānis Djēgo Garsija (40:05.21 SB). Tāllēkšanas kvalifikācijā Anete Veinberga sasniedza personisko rekordu (5.79m), taču starp sešpadsmit sportistēm finišēja pēdējā. 200m pusfinālā šodien startēs Sindija Bukša. U20 Eiropas čempionāts noslēgsies rīt.

Latvijas delegācijā ir 11 sportisti, U20 EČ normatīvus izpildījuši pieci mūsējie: šķēpmetējs Jāzeps Groza, šķēpmetēja Anete Kociņa, 10000m soļotājs Artūrs Makars, šķēpmetējs Artūrs Meirāns un augstlēcējs Mārtiņš Sulainis. Kā jau ziņots, 2013. gada pasaules čempionātā jaunietēm Anete Kociņa izcīnīja bronzas medaļu.