04.10.2017. 20:46

Kamēr "Latvijas Universitāte" pēc uzvaras Valmierā (96:87) starta piecinieku nemainīja, ventspilniekiem pēc uzvaras – arī Valmierā (101:81) – bija viena izmaiņa. No rezervistu soliņa šoreiz spēlē iesaistījās Ingus Jakovičs, kamēr pirmoreiz šosezon spēli sāka Bleiks Hamiltons.

Pirmo vērā ņemamo izrāvienu "Ventspils" veica pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad 20 gadus vecais Marts Ričards Ozolinkevičs vadībā izvirzīja viesus (4:3), bet kurzemnieki atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas (11:4). Šo izrāvienu "Latvijas Universitāte" apslāpēja, un Pēteris Rēķis otrā ceturkšņa ievadā atjaunoja līdzsvaru (19:19), tomēr divas minūtes līdz puslaika beigām "Ventspils" pēc Jakoviča tālmetiena pirmoreiz sasniedza desmit punktu vadību (38:28) un pārtraukumā devās jau ar solīdu 16 punktu pārsvaru (46:30).

Trešajā ceturtdaļā "Latvijas Universitāte" īslaicīgi deficītu samazināja līdz 12 punktiem (41:53), bet "Ventspils" ātri atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas (59:41), ceturtajā ceturtdaļā sasniedza un pārsniedza arī 20 punktu starpību un visā spēlē uzvarēja ar 83:58. Interesanti, ka labākais +/- rādītājs bija 16 gadus vecajam Kristapam Ķilpam, kurš, ejot uz maiņu, nepilnās 24 minūtēs guva piecus punktus izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles un tika pie lieliska +/- rādītāja +25. Nākamais labākais šajā ziņā ar +24 bija Māris Gulbis.

Nākamo spēli "Ventspils" aizvadīs sestdien, kad viesosies pie "Jūrmalas", bet "Latvijas Universitāte" 11. oktobrī dosies uz Ogri.

"Ventspils" – "Latvijas Universitāte" 85:58 (19:14, 27:16, 17:19, 22:9)Ventspils: Jakovičs 17, Juciks 16, Gulbis 16 (7ab), Šķēle 14 (9ab, 7rp), Bresevics 9 (7ab), Ķilps 5, Ubilla 3 (5rp), Hamiltons 3, Gūtmanis 2LU: Birkāns 16 (3p. 2/9, 5rp, 4kļ), Eiduks 12, Feikners 8, Pinne 6, Jaunzems 5, Šnikpe 5, Rēķis 2, Dambenieks 2, Ozolinkevičs 2, Minajevs, Lēmanis, Mežulis