07.01.2015. 21:28
Trešdien, 7. janvārī, Latvijas klubi aizvadīja divas spēles Baltijas Basketbola līgas B grupā. Mārcis Vītols galotnē guva piecus punktus pēc kārtas, nodrošinot BK "Valmiera" uzvaru pār Paņevēžas "Lietkabelis" basketbolistiem. Jēkabpils ar 30 punktu pārsvaru sagrāva Tallinas Universitātes vienību "Kalev".

Basketbola klubs “Valmiera” (8-2) savā laukumā uzvarēja B grupas līderus, Paņevēžas “Lietkabelis” (8-3) ar rezultātu 74:71 (20:19, 19:18, 15:23, 20:11). Gata Meldera komanda revanšējās lietuviešiem par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu (85:96), turklāt ievērojami uzlaboja izredzes izcīnīt pirmo vietu grupā.

Valmierieši uzvarēja pirmajās divās ceturtdaļās (39:37), taču galvenie notikumi risinājās pēc pārtraukuma. Ivans Ņeļubovs un Egidijs Dimša sekmēja “Lietkabelis” 0:12 izrāvienu, trīs minūtēs iegūstot 10 punktu pārsvaru – 39:49. Līdz pusstundas beigām valmierieši četrus punktus atspēlēja – 54:60.

Izšķirošajās desmit minūtēs mājinieki sekmīgi nospēlēja aizsardzībā, atļaujot viesiem gūt tikai 11 punktus, kamēr paši sameta par deviņiem vairāk. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām Ņeļubovs pēdējo reizi izvirzīja vadībā viesus – 68:70. Sekoja spoža Mārča Vītola atbilde. Valmieras aizsargs guva divus punktus ar sodu, bet 14 sekundes pirms finālsvilpes iemeta abus soda metienus – 73:70. Pēdējās sekundēs Žabas un Dārgais iemeta pa vienam brīvmetienam.

Spēles varonis Mārcis Vītols izcēlās ar 18 punktiem, iemeta trīs no pieciem tālmetieniem, izprovocēja septiņas piezīmes un pārķēra trīs bumbas. Valmieras debitants Aigars Šķēle 21:08 minūtē guva sešus punktus (2p 3/4, 3p 0/1) un izcīnīja septiņas bumbas aizsardzībā.

Valmiera: Vītols 18, Hārts 16 (5pb), Dauers 13, Iļjins 9 (5ab), Dārgais 6, Šķēle 6, Rozītis 4 (5ab), Vīņauds 2, Ziediņš, Elksnis; Rudmiezis, Apsītis.Lietkabelis: Dimša 12, Ņeļubovs 11, Žabas 11, Žuža 10, Šalenga 8, Griškens 6, Hedoks 6, Kazons 3, Aukstikalnis 2, Dālmans 2.

“Jēkabpils” (8-2) savā laukumā sagrāva Tallinas Universitātes komandu “Kalev” (1-9) ar rezultātu 78:48 (20:13, 13:6, 22:16, 23:13). Edmunda Valeiko un Rūdolfa Rozīša vīri pirmajā puslaikā ieguva 14 punktu pārsvaru – 33:19, savukārt otrajā puslaikā to dubultoja. Viesos komanda bija pārāka ar 72:66.

Jēkabpils: Šeļakovs 14 (13ab), Veselovs 11, Sirsniņš 11, Teilors 10, Čukins 9, Virsis 8, Štelmahers 7, Pozņaks 6 (6ab), Dušelis 2, Sokolovs.Tallinna Kalev: Grabausks 16 (11ab), Tamms 13, Kērtiss 6, Ross 4, Dronijs 4, Tulits 3, Luts 2.

Valgas komanda (4-6) Vara Krūmiņa vadībā pirmajā ceturtdaļā ieguva 13 punktu pārsvaru pret Lietuvas klubu “Prienai” (4-7), taču zaudēja nākamās trīs ceturtdaļas un visu spēli – 68:70 (28:15, 11:17, 15:19, 14:19). Igaunijas klubs piedzīvoja neveiksmi arī pirmā apļa izbraukuma cīņā Lietuvā – 69:92.

Valga: Aleksejevs 21 (2p 5/11, 3p 2/4, 1p 5/6; 9ab), Veski 16 (5pp), Strupovičs 13 (6ab), E. Krūmiņš 6 (8ab), K. Krūmiņš 5, Evarts 4, Sāge 3, Ļaksa, Tālumā; Paidra, Kerks, Moldre.Prienai: Varanausks 23, Ivanausks 12, Sragauskis 11, Labucks 8 (12ab), Šeškus 7, Milka 6, Okmams 3; Vaitekūns.

7 TTU 2-6

Utenas “Juventus” (7-1) savā laukumā pārliecinoši uzvarēju Ķedaiņu “Nevežis” (0-7) ar rezultātu 82:59, sagādājot konkurentiem septīto zaudējumu pēc kārtas. Jāatgādina, ka Maskavas “Dynamo” otrdien, 6. janvārī, paziņoja par izstāšanos no turnīra, tādējādi B grupā palikušas 7 komandas, A grupā 6 komandas, savukārt C grupā – tikai piecas komandas.

1 Juventus 7-1
2 Liepāja/Triobet 6-2
3 Tarvas Rakvere 5-3