13.02.2017. 13:57

Tradicionāli starptautiskā šosejas riteņbraukšanas sacensību sezona Itālijā sākas ar "Trofeo Laigueglia" velobraucienu, kas risinājās 54. reizi. Lai arī iepriekš sacensības bija zaudējušas savu prestižumu, tomēr pēdējos gados to organizēšanas līmenis cēlies. Šajā gadā dalībniekiem bija jāveic 192.5 kilometru gara distance ar virkni dažāda garuma un stāvuma pakāpes kāpumiem un tehniski sarežģītiem nobraucieniem, kurus vēl grūtākus padarīja lietus.

Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās bija Krists Neilands. 22 gadus vecais sportists aizvadīja pirmo startu jaunajā sezonā, debitējot arī savas jaunās vienības "Israel Cycling academy" sastāvā. No pasaules tūres komandām Itālijā startēja "AG2R La Mondiale", "Astana", "FDJ" un "UAE Abu Dhabi" vienības, kā arī Itālijas izlase ar vairākiem pasaules tūres sportistiem.

30 kilometrus pēc starta izveidojās pirmais nopietnais atrāviens, kurā iesaistījās četri sportisti, tomēr neviens no tiem starp favorītiem nebija pieskaitāms. Peletons bēgļiem ļāva iegūt trīs minūšu pārsvaru, tomēr turpmāk atstarpe sāka sarukt. Peletona priekšgalā kontroli uzņēmās franču vienības "AG2R La Mondiale" un "FDJ" komandas. Peletons bēģļus panāca 60 kilometrus pirms finiša. Jāņem vērā, ka būtiski sacensības ietekmēja lietus, jo nobraucienos grupa sadalījās, ne visiem sportistiem izdevās atgūt kontaktu ar peletona priekšu.

45 kilometrus pirms finiša, kad vadošā grupa vējā bija izstiepusies, kontaktu no tās zaudēja virkne sportistu, tostarp arī Krists Neilands, kurš bija spiests sacensības noslēgt ātrāk nekā cerēts.

Uzvarētāja liktenis izšķīrās pilsētas apļos, kur pēc "Colli Micheri" kāpuma solo vadībā izvirzījās 26 gadus vecais Itālijas riteņbraucējs Fabio Felline, kurš pērn “Laigueglia” velobraucienā palika ceturtajā vietā. Itāļu sportists pēdējos kilometros prata palielināt savu pārsvaru pār 10 braucēju sekotāju grupu līdz 20 sekundēm. Itālijas izlasi šajās sacensībās pārstāvošais riteņbraucējs finišēja lepnā vientulībā, kļūstot par uzvarētāju. Jāpiebilst, ka pērn Felline piedzīvoja smagu kritienu "Amstel Gold Race" sacīkstē, pēc kura pat bija apdraudēta sportista turpmākā karjera. Otro vietu finiša spurtā izcīnīja francūzis Romeins Hardijs, kurš uzvarētājam zaudēja 25 sekundes.

Amizanti izvērtās Hardija emocijas finišā, jo sportist pacēla rokas, tobrīd domājot, ka ir uzvarējis sacensībās. Trešais tikmēr palika Gata Smukuļa komandas biedrs no "Delko Marseille Provence KTM" komandas Mauro Finetoo.Finišu sasniedza vien 78 dalībnieki. Vienīgais "Israel Cycling academy" sportists, kurš bija starp finišējušajiem dalībniekiem, Bens Perijs tika ierindots 52. vietā, 10 minūtes un 12 sekundes aiz uzvarētāja.

Izmantotie resursi:lrf.lv

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801