06.01.2015. 23:14
Bezprecedenta gadījums noticis Ķīnas sieviešu basketbola asociācijā (WCBA). "Heilongjiang" komanda pēc incidenta spēlē pret armijas klubu "Bayi" izslēgta no čempionāta, savukārt ķīniešu basketbolistes nosūtītas uz armijas nometni.

Liktenīgā spēle notika 2014. gada 13. decembrī. “Heilongjiang” komanda izbraukumā tikās ar armijas klubu “Bayi”. Atšķirībā no citām vienībām, “Bayi” sastāvā nedrīkst spēlēt ārzemnieces. Šī iemesla dēļ nolikumā iekļauts punkts, kurš paredz, ka citu klubu viesspēlētājas cīņās pret “Bayi” drīkst iziet laukumā tikai pēdējās 10 minūtēs.

Minētā iemesla dēļ “Heilongjiang” leģionāre – pazīstamā Francijas centra spēlētāja Izabella Jakubū – spēlēja tikai ceturtajā ceturtdaļā. “Heilongjiang” atradās vadībā ar 12 punktu pārsvaru. “Bayi” galotnē atspēlējās, septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām izlīdzinot rezultātu. “Heilongjiang” pēdējā uzbrukumā guva grozu un šķita, ka viss beidzies, taču...

“Bayi” rīcībā palika 0,6 sekundes ar spēles atsākšanu no laukuma centra. Pretinieču centra spēlētāja saņēma bumbu un iemeta to grozā. Tiesneši grozu ieskaitīja un vajadzēja spēlēt papildlaiku. "Heilongjiang" pārstāvji protestēja, norādot, ka 0,6 sekundēs nebija iespējams veikt pēdējo izspēli un pieprasīja noskatīties video. Komanda saņēma atteikumu. “Heilongjiang” arī filmēja spēli un piedāvāja tiesnešiem noskatīties spēli, taču saņēma vēl vienu atteikumu.

Tiesneši sāka zaudēt pacietību, pieprasot spēlēt pagarinājumu, vai saņemt tehnisko zaudējumu. “Heilongjiang” atteicās spēlēt papildlaiku un tika pasludināta par vainīgo pusi. Neilgi pēc tam WCBA vadība vienpusējā kārtā izslēdza klubu no čempionāta līdz sezonas beigām. Galvenais treneris saņēma divu gadu diskvalifikāciju, bet spēlētājas, izņemot Jakubū, uz nenoteiktu laiku tika nosūtītas uz armijas nometni. Sods ir ļoti bargs, ņemot vērā, ka kontinentālajā Ķīnā temperatūra ziemā var nokrist līdz -45 grādiem pēc Celsija.

Jakubū nācās braukt projām. Divas diennaktis vēlāk viņa atgriezās Eiropā, savukārt 2015. gada sākumā pievienojās Itālijas klubam “Famila Schio”. Jakubū raksta, ka nākotnē ir gatava atgriezties Ķīnā.

Video: Sportacentrs.com intervija ar Jakubū

WCBA sezona turpinās trīsarpus mēnešus, bet ārzemju spēlētājām tiek piedāvāti lielākie līgumi pasaulē.

Izmantotie resursi:Coup de théâtre chinois | Isabelle...The darker side of Yacoubou's return - FIBA.comOZO Daiļslidošanas klubs, SIA Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties