10.02.2015. 15:15
Pārbaudes spēlē "Skonto" hallē "Ventspils" ar 3:2 pārspēja Igaunijas vienību "Nomme Kalju". Pirmajā puslaikā gan tika pieļauta divas kļūdas aizsardzībā, kas lika atrasties iedzinējos, taču Ndues Mujeci iespaidīgais tālsitiens, Ģirta Karlsona vārti uzreiz pēc iznākšanas laukumā un Visvalža Ignatāna no stūra sitiena vārtos raidītā bumba nodrošināja uzvaru.

2012. gada Igaunijas čempione "Nomme Kalju" pagājušajā sezonā ieņēma ceturto vietu savas valsts turnīrā un šodien pārbaudes spēlē sacentās ar "Ventspils" komandu, izmantojot Rīgas "Daugavas" diskvalifikācijas dēļ radīto brīvo vietu Ziemas kausa grafikā. Pirms nedēļas "Ventspils" bija saņēmusi pamatīgu pērienu no "Skonto" (0:5), un šoreiz vārtos tika sūtīts Valentīns Raļkevičs. Sākumsastāvā gan nebija Jurija Žigajeva (apslimis) un Ģirta Karlsona (rezervē).

Pirmajā puslaikā norisinājās visai līdzvērtīga cīņa, taču "Ventspili"iegāza divas kļūdas aizsardzības puslaika sākumā un beigās. Trešajā minūtē vārtus guva Ats Purje, ar vienu māņkustību apspēlējot divus "Ventspils" aizsargus. Savukārt 44. minūtē Antons Jemeļins centās apspēlēt pretinieku uzbrucēju savu vārtu priekšā, kļūdījās, un vārtus guva Artjoms Dmitrijevs.

Divas reizes bumbu vārtos raidīja arī "Ventspils", taču Šeika Diaņa sitiens ar galvu tika atzīts par nederīgu aizmugures dēļ. Diaņu ļoti emocionāli apsveica Ndue Mujeci, kurš tikai pēc krietna brītiņa aptvēra, ka vārtu guvums nav ieskaitīts. Savas emocijas viņam jau pēc pāris minūtēm izdevās pārvērst ļoti skaistā vārtu guvumā, kad viņš apspēlēja aizsargu un uzreiz pēc tam izdarīja tālu un spēcīgu sitienu no visai asa leņķa un trāpīja vārtu tālā stūra pašā devītniekā.

Otrajā puslaikā laukumā devās Karlsons, kurš uzreiz nonāca īstajā vietā un īstajā laikā, panākot 2:2. Risinājās samērā atklāts futbols, kurā 56. minūtē paveicās "Ventspilij" - pēc Visvalža Ignatāna veiktā stūra sitiena bumba pamanījās izlidot starp futbolistu drūzmu un nokļuva vārtu tīklā. Spēles atlikušajā laikā abas komandas apmainījās ar neieskaitītiem vārtiem (abi aizmugures dēļ), un "Ventspils" svinēja uzvaru.

"Ventspils" pirmssezonas sagatavošanās posmu plāno turpināt ar treniņnometni Turcijā, uz kuru dosies 15. datumā. Ziemas kausa grupu turnīra trīs spēles "Ventspils" jau aizvadījusi un ieņems otro vietu, kas dos iespēju spēlēt par trešo vietu, kura paredzēta 26. vai 27. februārī.

"Nomme Kalju" - "Ventspils" 2:3 (2:1)Vārti: Purje 3` Dmitrijevs 44` - Mujeci 27` Karlsons 50` Ignatāns 56`Nomme Kalju: Teless, Mols, Barengrubs, Purgs, Listāls, Dmitrijevs, Vakli, Purje, Nēmelo, NemanjaVentspils: Raļkevičs, Kurakins, Mukins, Ignatāns, Siņeļņikovs, Mujeci, Diaņs, Barinovs, Jemeļins, Krjauklis, Rugins