28.07.2014. 22:59
Latvijas «SMScredit.lv Virslīgas» futbola čempionāta 22.kārtas spēlēs pirmdien Kurzemes derbijā «Ventspils», pateicoties skaistam Jurija Žigajeva vārtu guvumam, ar 1:0 (0:0) uzveica «Liepāju», bet Latvijas kausa fināla atkārtojumā «Skonto» ar izbraukumā izrāva uzvaru pār «Jelgavu».

Kārtas centrālajā duelī Ventspilī vienīgie vārti tika gūti 77.minūtē, kad neilgi pirms tam uz maiņu nākušais Žigajevs soda laukumā saņēma piespēli no Vitālija Rečicka un ieraidīja bumbu vārtos, sitot pāri sev.

Tikmēr 11 nezaudēto spēļu sēriju pārtrauca «Jelgava», kas Latvijas kausa fināla atkārtojumā ļoti karstasinīgā cīņā savā laukumā ar 0:1 (0:0) piekāpās kopvērtējuma līderei «Skonto».

Jau pirmajā puslaikā «Jelgavas» galvenais treneris Vitālijs Astafjevs iesaistījās asā vārdu pārmaiņā ar pretinieku futbolistiem, bet izšķirošie notikumi risinājās pēdējās desmit minūtēs. Jelgavniekiem piederēja pārsvars, turklāt «Skonto» komandā nācās veikt vārtsargu maiņu, jo pieri pārsita Andrejs Pavlovs, kurš pēc tam iesaistījās asā vārdu pārmaiņā ar «Jelgavas» līdzjutējiem. Tomēr brīdi pēc tam uzvaru viesiem izrāva Edgars Jermolajevs, neļaujot ventspilniekiem pietuvoties kopvērtējumā.

«Jelgava» nebija piedzīvojusi nevienu zaudējumu jau kopš turnīra desmitās kārtas, pa šo laiku 11 spēļu laikā tiekot pie piecām uzvarām. Savukārt «Skonto» klubs, rēķinot arī tehnisko zaudējumu, bija piedzīvojis divas neveiksmes pēc kārtas, krietni sašūpojot savas pozīcijas čempionāta kopvērtējumā.

Savukārt abu «Daugavas» komandu «derbijs» pirmdien Daugavpilī noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2 (0:2).

Šajā mačā pirmajā puslaikā divus vārtus guva Rīgas «Daugava», izceļoties Vitālijam Ziļam un Mantam Savenam, bet otrajā puslaikā izlīdzinājumu panāca Daugavpils «Daugavas» futbolisti Jevgēņijs Kosmačovs un Visvaldis Ignatāns.

Šīs kārtas izspēle iesākās sestdien, kad pastarīšu duelī «Metta»/«Latvijas Universitāte» savā laukumā cīnījās 1:1 ar «Jūrmalu», bet svētdien Jūrmalas «Spartaks» savā laukumā ar 2:0 pieveica «Daugavpili».

«Skonto» turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas ar 52 punktiem 22 mačos, ar 47 punktiem seko «Ventspils», bet 41 punkts 22 spēlēs ir Daugavpils «Daugavai». Ceturto vietu ar 38 punktiem ieņem «Jelgava», bet par punktu mazāk ir «Liepājai».

Sesto vietu ar 33 punktiem ieņem Jūrmalas «Spartaks», tam ar 22 punktiem seko Rīgas «Daugava», bet 16 punkti ir «Daugavpils» vienībai. Tikmēr 12 punktus iekrājusi «Metta»/LU, kurai ar septiņiem punktiem seko «Jūrmala».