08.12.2013. 10:34

• Girgensonam rezultatīva piespēle, «Sabres» zaudē «Rangers» 2013. g. 6. decembris

Girgensons precīzs bija trešās trešdaļas sākumā, kad, apspēlējot pretinieku, kritienā tika galā arī ar vārtsargu Keriju Praisu, tobrīd samazinot deficītu līdz 2:3.

Šie bija Girgensona otrie vārti NHL karjerā. Savu pirmo precīzo metienu viņš izpildīja jau debijas mačā. Tāpat latvietis ar rezultativitāti atzīmējās otrajā mačā pēc kārtas.

Kopā Girgensons šajā spēlē laukumā aizvadīja 14 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa vārtiem un izpildīja sešus spēka paņēmienus. Uzbrucēja lietderības koeficients palika neitrāls.

Uzvarētājiem pa vieniem vārtiem guva Brendans Prasts, Tomāšs Plekaņecs un Alekss Galčenjuks, bet «Sabres» rindās reizi izcēlās arī Tailers Enīss.

Girgensons pēc mača atzina, ka uzvaras gadījumā būtu juties daudz labāk. «Uzlabojam sniegumu katru dienu, tomēr necīnāmies pienācīgi visas 60 minūtes. Otrā perioda beigās pieļāvām pāris kļūdu un devām viņiem lielas priekšrocības.»

«Turpinu strādāt pie sīkumiem. Domāju, ka progresēju. Šajā līgā katra diena ir izaicinājums,» uzsvēra uzbrucējs.

«Viņš spēlēja labi,» «Sabres» komandas pagaidu galvenais treneris un Latvijas izlasi vadošais Teds Nolans izteicās par 19 gadus veco Girgensonu. «Zinu viņu jau trīs gadus, esmu sekojis līdzi sniegumam - viņš tāds ir vienmēr. Viņš kļūs arvien labāks un labāks.»

Ja «Sabres» komanda joprojām ir visas līgas pastarīte, ciešot sesto neveiksmi pēc kārtas izbraukumā, «Canadiens» izcīnīja piekto panākumu pēc kārtas un pēdējos 14 mačos tikai reizi cietusi neveiksmi pamatlaikā.

Girgensons šosezon 29 mačos guvis divus vārtus un izpildījis septiņas rezultatīvas piespēles. Latvieša negatīvais lietderības koeficients -3 ir viens no labākajiem komandā.

«Sabres» ar 14 punktiem 30 spēlēs joprojām pārliecinoši ieņem ne tikai pēdējo, astoto, vietu Atlantijas divīzijā, bet ir arī vājākā vienība Austrumu konferencē un visā līgā.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009