05.01.2017. 05:30

Spēlei vēl nesākoties Ziemeļamerikas hokejisti sāka provocēt pretiniekus, turpinājumā izpildot vairākus asus spēka paņēmienus. Zviedriem izdevās izdzīvot šādā spēlē un pirmās trešdaļas septītajā minūtē, pašiem spēlējot mazākumā, Džoels Eriksons Eks aizslidoja līdz kanādiešu zonai un ar labu metienu pārspēja Konoru Ingramu. Laukuma saimnieki [jāatzīmē, ka Monreālas arēnā arī šoreiz bija daudz brīvu vietu] atbildēja ātri, gūstot vārtus no vārtu priekšas.

22 sekundes pēc Mičela Stīvensa vārtu guvuma Zviedrija atkal izvirzījās vadībā - Aleksandrs Nīlanders ar lielisku piespēli atrada Karlu Grundstremu, kuram ar savu metienu izdevās pārsteigt Ingramu, kurš netika galā ar 2 no 3 zviedru metieniem. Tas lika kanādiešu treneru štābam pieņemt mača svarīgāko lēmumu un nomainīt Ingramu pret Kārteru Hārtu, kuram sekojošajās 10 minūtēs darba netrūka. Zviedrija bija ļoti tuvu tam, lai gūtu savus trešos vārtus vēl pirmajā periodā, taču veiksme šoreiz stāvēja blakus mājiniecei Kanādai. Perioda izskaņā Entonijs Sireli ar perfektu plaukstas metienu panāca 2:2.

Ja pirmajā periodā abas komandas dažreiz pārgalvīgi metās gūt pēc iespējas vairāk vārtus, tad otrajā spēles nogrieznī valdīja pragmatisms. Šeit Kanādiešiem parādījās pārsvars, kuru vārtu guvumā izdevās pārvērst Žuljēnam Gotjē. Valdoras "Foreurs" uzbrucējs tipiskā Ziemeļamerikas manierē ar gaļu iebakstīja ripu Fēliksa Sandstrēma cietoksnī. Pāris epizodes vēlāk zviedru vārtsargs efektīgā veidā prata nosargāt vārtus, atvairot divus ļoti bīstamus kanādiešu metienus.

Līdzīgā manierē aizritēja arī trešais periods, kad savu vārdu pateica Kanādas komandas kapteinis Dilans Stroms. Topošā NHL zvaigzne guva 48. spēles minūtē ar spēcīgu metienu lika kapitulēt Sandstrēmam un visai Zviedrijas komandai. Skandināviem netrūka iespēju samazināt rezultāta starpību, taču Kārters Hārts tā arī neieraudzīja ripu savu vārtu tīkliņā [vienā no epizodēm apturēja ripu uz pašas vārtu līnijas], pabeidzot maču ar 40 atvairītajiem metieniem. Spēles izskaņā tas pats Stroms palīdzēja Gotjē ieraidīt ripu tukšos vārtos - 5:2 un Kanāda finālā tiksies ar ASV valstsvienību.

Interesanti, ka pēdējo reizi šīs komandas finālā tikās 2010. gadā, kad turnīrs arī notika Kanādā. Spēlē, kuras scenārijs bija pelnījis "Oskara" balvu, amerikāņi svinēja uzvaru ar 6:5.

Izmantotie resursi:Page RedirectionTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties