01.04.2017. 17:55

Pēc neveiksmīgās 2. kārtas spēles Aleksandrs Kurtejans veica būtiskas sastāva izmaiņas: aizsardzības malā Dmitrija Klimaševiča vietā atgriezās Alans Siņeļņikovs, laukuma vidū devās Maksims Rafaļskis, bet uzbrukumā pie teikšanas tika starpsezonā rezultatīvais Kevins Kaubers. Šodienas mačā nevarēja piedalīties diskvalificētais Vemblija stadiona iekārotājs Mindaugs Grigarāvičs, kā arī divu vārtu autors Rafaels Ledesma, kurš pirms spēles bija saķēris vīrusu.

Pols Ašvorts pēc divām sausām spēlēm sezonas ievadā veica vienu sastāva izmaiņu, Artjoma Vasjkova vietā sūtot serbu spīdekli Nikolu Boranijaševiču. Spēles ievads mājiniekiem sanāca pagalam neveiksmīgs. Problēmas sākās jau pirmajās sekundēs, kad soda laukumā pie bumbas tika Kevins Kaubers, kurš bumbu virzīja tālāk Evalda Razuļa virzienā, taču lietuvietim neizdevās aizsniegties līdz bumbai. Spēles 7. minūtē Gļebs Kļuškins netraucēts sita no distances, viņa raidīto bumbu sev priekšā atvairīja ventspilnieku vārtsargs Maksims Uvarenko, kuram uzreiz nācās nogāzt pie bumbas tikušo Razuli. 11 metru soda sitienu sekmīgi realizēja Kļuškins – 1:0. Pāris minūtes vēlāk pēc Alana Siņeļņikova izpildītā soda sitiena bumba rikošetā no Rašida Obuobi nonāca pie Mārča Oša, kurš panāca 2:0 par labu "Jelgavai".

Pirmā puslaika vidū beidzot aktivizējās ventspilnieki. Daudzi uzbrukumi veidojās caur Boranijaševiču, kurš pats nekautrējās izpildīt sitienus no distances. Spēles 29. minūtē sanāca klasiskā kombinācija: Eduards Tīdenbergs centrē - Ģirts Karlsons sit, taču glāba pārliktnis. Četras minūtes vēlāk aktīvie mājinieku uzbrukumi vainagojās ar vārtu guvumu. Pēc Boranijaševiča centrējuma nepiesegts soda laukumā atradās Ritvars Rugins, kurš bumbu raidīja precīzi apakšējā stūrī.

Otrā puslaika sākumā abas komandas apmainījās ar laipnībām – vispirms Karlsons nespēja apstrādāt izcilu Tīdenberga piespēli, bet mirkli vēlāk no labas pozīcijas tieši rokās Uvarenko sita Rafaļskis. Abpusēji uzbrūkoša spēle turpinājās arī tālāk. Vienā no epizodēm soda laukumā bumba trāpija Gintam Freimanim pa roku, taču spēles tiesnesis pendeli nepiešķīra. Puslaika vidū izcila iespēja gūt vārtus bija Razulim, kura sitienu atvairīja Uvarenko.

Abos laukuma galos netrūka arī šim duelim raksturīgo asumu. Tā, piemēram, mačā gaitā Aleksandrs Kurtejans bija spiests veikt divas maiņas, nomainot savainotos Kļuškinu un Perepļotkinu. Spēles 86. minūtē pārliktni satricināja lietuvietis Simons Pauļus, bet pašā mača galotnē divreiz vārtu rāmī sita Artjoms Vasjkovs. Galu galā "Jelgavai" izdevās izturēt kurzemnieku spiedienu un izcīnīt savu otro uzvaru čempionātā.

Nākamnedēļ abām komandām gaidāmas cīņas Latvijas kausa ceturtdaļfinālā. 8. aprīlī "Jelgava" pērnā gada fināla atkārtojumā tiksies ar Jūrmalas "Spartaku", bet "Ventspili" sagaida pirmais sezonas [oficiālajās spēlēs] Kurzemes derbijs ar "Liepāju". Abas šīs spēles būs vērojamas tiešraidē Sportacentrs.com.

Ventspils: Uvarenko - Obuobi, Koļesovs, Žuļevs, Rečickis, Alfa (Pauļus 46'), Rugins, Aļeksejevs (Adeleke 70'), Boranijaševičs (Vasjkovs 59'), Tīdenbergs, KarlsonsJelgava: Ikstens - Siņeļņikovs, Ošs, Redjko, Freimanis, Bakmazs, Lazdiņš, Rafaļskis, Kļuškins (Perepļotkins 36' Klimaševičs 60'), Kaubers, Razulis (Jermolajevs 75')Vārti: Rugins 32’ - Kļuškins 8’(11 m.s.s.) Ošs 16’Brīdinājumi: Uvarenko 8’ Žuļevs 85' – Rafaļskis 24’ Lazdiņš 61' Freimanis 89' Kauber 90+3'Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga