04.06.2015. 11:25
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionvienības Sankpēterburgas SKA viceprezidents Romāns Rotenbergs atzīst, ka šajā līgā spēlētāju algas ir nesamērīgi lielas. Čempionu vadošais funkcionārs uzskata, ka arī pašreizējos apstākļos KHL ekspansija uz rietumiem ir reāli īstenojama.

"KHL spēlētāju alga ir desmit reizes lielāka nekā somu un zviedru līgās. 400 tūkstoši eiro ir maksimums, ko saņem somu līgas topspēlētājs. Bet pie mums tāds saņem 4-5 miljonus. Ja arī rubļa kurss krītas, vienalga alga Krievijā nesamazināsies līdz Eiropas vidusmēra tirgus līmenim," norāda Romāns Rotenbergs. "Mūsu hokejistu algas noteikti ir jāsamazina. Algas aug, taču līgas rentabilitāte nepalielinās. Visam jābūt sasaistē un līdzsvarā. Uz kurieni šiem spēlētājiem braukt? 4-5 cilvēki uz NHL, bet pārējie? Uz Zviedriju un Somiju par mazāku naudu?"

Kā jau ziņots, KHL spēlētāja minimālā alga ir apmēram 6 tūkstoši eiro mēnesī. Jaunajam spēlētājam tā ir laba motivācija, lai tiktu šīs līgas kluba sastāvā.

Aizvadītajā sezonā KHL spēlēja arī četri klubi no Eiropas Savienības dalībvalstīm - Rīgas "Dinamo", Bratislavas "Slovan", Helsinku "Jokerit" un Zagrebas "Medvescak". Neskatoties uz zināmām problēmām, krievu nometnē joprojām domā par līgas izvēršanos arī uz rietumiem.

"KHL ekspansija uz rietumiem ir reāli īstenojama. Zviedri pagaidām tikai analizē situāciju, bet Helsinku "Jokerit" viņiem kalpo par piemēru. Zagrebas "Medvescak" nākamās sezonas komandā puse spēlētāju būs no Krievijas. Turklāt ir arī runa par ekspansiju uz austrumiem, tiek apspriests variants par Ķīnu," saka SKA funkcionārs, kurš ir arī KHL vadības sastāvā.

Izmantotie resursi:www.sovsport.ruBulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties