07.04.2015. 22:02
Sanktpēterburgas SKA hokejisti otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences izšķirošajā - septītajā - spēlē ar 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) izbraukumā pieveica regulārā čempionāta uzvarētāju Maskavas CSKA, sasniedzot turnīra finālu.

Līdz ar to SKA komanda parūpējusies par varoņdarbu, sērijā līdz četrām uzvarām no 0-3 atspēlējoties un uzvarot ar 4-3. Sanktpēterburgas klubs Gagarina kausa izcīņas finālā iekļuvis pirmo reizi vēsturē.

SKA vienība kļuvusi par pirmo KHL vēsturē, kas spējusi sērijas gaitā atspēlēties no 0-3 un uzvarēt.

Pēc 30 spēlētām minūtēm SKA hokejisti atradās vadībā ar 2:0, jo vispirms pirmajā trešdaļā viesus vadībā izvirzīja Iļja Kovaļčuks, bet otrā perioda pirmajā pusē rezultāta starpību dubultoja Jevgēņijs Dadonovs. Tiesa, pēdējo četru otrās trešdaļas minūšu laikā CSKA jau bija panākusi izlīdzinājumu, kad pa vārtiem guva Maskavas kluba līderis Aleksandrs Radulovs un Stefāns da Kosta.

Zīmīgi, ka ar šo vārtu guvumu Radulovs guvis jau savu 500.rezultativitātes punktu KHL čempionātā, kļūdams par otro hokejistu vēsturē, kurš to paveicis. Pirms tam to bija iespējis tikai Magņitogorskas «Metallurg» līderis Sergejs Mozjakins.

Trešajā spēles nogrieznī starp abām komandām turpinājās aktīva spēle, turklāt 51.minūtē SKA vēlreiz izvirzījās vadībā, kad izcēlās norvēģis Patriks Tūresens. Pēcāk tie izrādījās uzvaras vārti, kurus Norvēģijas hokejists guvis jau otrajā mačā pēc kārtas.

Līdz ar to SKA hokejisti Gagarina kausa finālā stāsies pretī Austrumu konferences labākajai vienībai Kazaņas «Ak Bars».

Uzvarētāji Gagarina kausa izcīņas sērijās tiek noskaidroti dueļos līdz vienas komandas četrām uzvarām.