06.03.2013. 20:57

Šovakar vienīgajā "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē Jūrmalā vietējā "Jūrmala/Fēnikss" komanda mača noslēgumā izlaida uzvaru spēlē ar BK "Jēkabpils" – 84:88. Uzvarētāju rindās ar "double-double" (22 punkti un 10 bumbas zem groziem) izcēlās Mihals Hlebovickis, bet lielisku sniegumu rādīja Rinalds Sirsniņš – viņa kontā 17 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Atis Ozols.

"Jūrmala/Fēnikss": Šlesers, Čoders, Ozols, Dilevka, Mednis.

BK "Jēkabpils": Sirsniņš, Hils, Vītols, Aleksejevs, O'Braiens.

Spēli lieliski iesāka mājinieki, trīs ar pusi minūtēs sametot jau 15 punktus un panākot +10. Viesu uzbrukums atguvās pašās ceturtdaļas beigās, pēc pirmā ceturkšņa jūrmalniekiem esot 10 punktu vadībā (25:15).

Otrā ceturkšņa sākumā jēkabpilieši turpināja savu ofensīvu, panākot tikai -5 (20:25), tomēr nelaikā nāca komandas tehniskā piezīme. Jūrmalas komanda tomēr līdz puslaika beigām nespēja atrauties tālāk par astoņu punktu pārsvaru, bet pārtraukumā mājinieki devās pie +5 (42:37). Pusi no Jūrmalas komandas punktiem bija guvis Atis Ozols, bet viesu rindās pa deviņiem punktiem guva garā gala spēlētāji Aleksejevs un Hlebovickis.

Trešās ceturtdaļas sākumā jēkabpilieši pietuvojās līdz pat -2 (43:45), bet Šlesers un Čoders iemeta septiņus punktus pēc kārtas un draudus vadībai maiņai likvidēja. Līdz trešā ceturkšņa beigām viesi epizodiski spēja pietuvoties rezultātā, tomēr Jūrmalas komanda allaž spēja noturēt vadību. Pirms ceturtās ceturtdaļas mājiniekiem bija tikai trīs punktu pārsvars (67:64).

Kāroto izlīdzinājumu viesi panāca ceturtās ceturtdaļas sākumā, Hlebovickim iemetot divus soda metienus un tālmetienu. Jūrmala atbildēja ar sešu punktu ofensīvu, kam sekoja Čodera un Ozola precīzie tālmetieni, kas atkal noturēja Jēkabpili drošā attālumā. Tomēr viesi saņēmās izšķirošajai ofensīvai – neļaujot Jūrmalas basketbolistiem gūt punktus četras minūtes pēc kārtas, bet pašiem uzbrukumā nospēlējot pacietīgi, 29 sekundes līdz ceturtdaļas beigām pēc Aigara Vītola precīza tālmetiena Jēkabpils pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā. Jēkabpilieši kāroto uzvaru neizlaida un saspringtā galotnē izcīnīja uzvaru ar 88:84. Uzvarētāju rindās ar "double-double" izcēlās Mihals Hlebovickis, kura kontā 22 punkti un 10 bumbas zem groziem, bet produktīvu spēli aizvadīja arī Rinalds Sirsniņš, gūstot 17 punktus, izcīnot septiņas atlēkušās bumbas un deviņas reizes rezultatīvi piespēlējot. Jūrmalas kluba rindās ar 32 punktiem rezultatīvākais bija Atis Ozols.

Jēkabpils komanda izcīnīja 17.uzvaru 26 spēlēs, panākot kopvērtējumā trešajā vietā esošo "Barons kvartāls" komandu, pret kuru jēkabpiliešiem ir nākamais mačs 14.martā. "Jūrmala/Fēnikss" tikmēr piedzīvoja 15.zaudējumu 26 mačos, bet nākamā spēlē jūrmalniekiem notiks 9.martā, kad "Taurenīša" viesmīlību izbaudīs "Liepāja/Triobet".

"Jūrmala/Fēnikss" – BK "Jēkabpils" 84:88 (25:15, 17:22, 25:27, 17:24)

"Jūrmala/Fēnikss": Ozols 32, Jonāts 14, Mednis 12, Čoders 12, Šlesers 8, Dilevka 6, Viļums, Liepa, Stumbris.

BK "Jēkabpils": Hlebovickis 22 (10ab), Sirsniņš 17 (7ab, 9rp), Aleksejevs 16 (9ab), Hils 10, Vītols 9, O'Braiens 6, Virsis 4, Mediss 3, Pīternieks 1.

Izmantotais avots:Latvijas Basketbola savienība