27.04.2014. 21:47
Grūtu uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas otrajā spēlē svētdien izcīnīja Jēkabpils komanda, kas ar 75:73 (11:18, 16:17, 28:14, 20:24) savā laukumā izrāva panākumu pār valsts vicečempioniem Ventspils.

Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuva neizšķirts 1-1.

Kaut pēc pirmā puslaika likās, ka Ventspils tiks pie samērā pārliecinošas uzvaras, trešajā ceturtdaļā tā zaudēja ar 14:28, bet ceturtās ceturtdaļas ievadā jau nokļuva iedzinējos ar 52:64.

Tomēr divas minūtes pirms pamatlaika beigām ventspilniekiem atkal izdevās pārņemt vadību ar 69:67. Pēdējā minūtē divus punktus Jēkabpils komandas labā guva Pāvels Veselovs, kurš gan netrāpīja sekojošo tālmetienu, panākot 72:69 mājinieku labā, bet uzreiz pēc tam ar tālmetienu atbildēja Jānis Timma. Turpinājumā Rinalds Sirsniņš realizēja vien vienu no diviem soda metieniem, bet Ventspils komandā to atkārtoja arī Lorenco Viljamss, kas 5,5 sekundes pirms pamatlaika beigām deva neizšķirtu 73:73.

Pēdējais vārds šajā mačā piederēja Jēkabpils vienībā, kurā līdz ar beigu sirēnu uzvaru izrāva Rinalds Sirsniņš.

Zīmīgi, ka Latvijas vicečempioni mača gaitā realizēja vien 18 no 35 izpildītajiem soda metieniem, kaut cīņas gaitā dažbrīd precizitāte bija arī zem 50%.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 15 punktiem un deviņiem izprovocētiem noteikumu pārkāpumiem bija Sirsniņš, bet pa 14 punktiem iemeta Mihals Hlebovickis un Trojs Bārnīss.

Savukārt Ventspils komandā 17 punktus guva Timma, bet ar 11 punktiem un palīdzēja Ronalds Zaķis.

Dueļa nākamais mačs otrdien notiks Ventspilī.

Kā ziņots, otras pusfināla sērijas otrajā mačā svētdien čempioni VEF Rīga izbraukumā ar 86:84 (25:22, 16:23, 23:19, 22:20 ) ļoti grūtā cīņā pārspēja Jūrmala/Fēnikss komandu.

Līdz ar to sērijās līdz trim uzvarām VEF Rīga izvirzījās vadībā ar 2-0.