29.06.2014. 15:36
Latvijas jaunais autobraucējs Ralfs Sirmacis ar stūrmani Māri Kulšu svētdien uzvarēja visos četros pasaules autorallija čempionāta (WRC) septītā posma, kas risinās Polijā, pēdējās dienas ātrposmos.

Kā ziņots, sestdienā pēc 13 veiktiem "dopiem" Sirmacis savā RC4 R2 klasē no trešās vietas bija pakāpies uz otro, zaudējot vien igaunim Sanderam Pārnam, tomēr 14.ātrposmā pilots nepareizi sadzirdēja stenogramu, kā rezultātā automašīna uzmeta kūleni.

Latvijas ekipāža gribēja turpināt braucienu, taču no motortelpas ārā lija šķidrums, kā rezultātā tika nolemts neturpināt braukšanu.

Tomēr svētdien Sirmacis ar Kulšu atgriezās trasē pēc Rally 2 sistēmas, uzvarot visos četros ātrumposmos. Kopā šajā posmā Latvijas ekipāža, piedaloties 16 ātrumposmos, uzvarēja deviņos savā klasē.

Tas gan Latvijas ekipāžai RC4 R2 klases kopvērtējumā neļāva pakāpties augstāk par astoto vietu, bet kopējā ieskaitē Latvijas ekipāža ieņēma 46.vietu.

Piedaloties šajās sacīkstēs, 20 gadu vecumā Sirmacis kļuva par visu laiku jaunāko Latvijas autosportistu, kurš braucis WRC etapā.

Tikmēr starp vadošajiem sportistiem kārtējo uzvaru izcīnīja pašreizējais pasaules čempions Sebastjans Ožjē no Francijas (Volkswagen), kuram šis bija piektais panākums šosezon. Viņš par minūti un 7,7 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Andrēasu Mikelsenu no Norvēģijas.

Savukārt trešajā vietā sacensības beidza vicečempions Tjerī Nevils (Hyundai).

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem Ožjē kontā ir 166 punkti. Viņam ar 116 punktiem seko Latvala, kurš šoreiz izcīnīja piekto vietu, bet trešo pozīciju ar 83 punktiem pakāpies Mikelsens.

Pasaules čempionāta kalendārā šosezon ir 13 sacīkstes. Noslēdzošais sezonas posms novembra vidū tiks aizvadīts Velsā.

Ožjē par pasaules čempionu pērn tika kronēts jau divus posmus pirms sezonas beigām. Pirms tam deviņus gadus pēc kārtas - no 2004. līdz 2012.gadam - čempiona gods tika leģendārajam francūzim Sebastjanam Lēbam.