04.06.2015. 23:21
Latvijas jaunais autobraucējs Ralfs Sirmacis ceturtdien izcīnīja uzvaru Azoru salās notiekošā Eiropas rallija čempionāta (ERČ) junioru ieskaites trešā posma kvalifikācijas sacensībās.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

3,22 kilometrus garajā ātrumposmā Sirmacis ar stūrmani Artūru Šiminu, kuri startē ar «Peugeot 208 R2» automašīnu, par 1,009 sekundēm apsteidza norvēģu sportistu Stevu Reklanu («Peugeot 208 R2»).

Tiesa, kvalifikācijas ātrumposmu lietainos apstākļos Sirmacis veica ar sadauzītu priekšējo vējstiklu, jo apskādēja ceļā uz šo posmu.

Trešais tikmēr bija latvieša komandas biedrs krievu sportists Vasilijs Grjazins («Peugeot 208 R2»).

Kopējā rallija vērtējumā Sirmacis kvalifikācijā ierindojās 13.vietā, līderim īram Kregam Brīnam («Peugeot 208 T16») zaudējot 7,576 sekundes.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža šajās sacensībās ar pilotu Emīlu Blūmu un stūrmani Reini Vilsonu («Ford Fiesta R2») treniņā pamanījās sabojāt sava spēkrata tiltu, bet kvalifikācijā ierindojās desmitajā vietā junioru ieskaitē un 26.vietu starp visām ekipāžām, no Sirmača atpaliekot par 7,6 sekundēm.

Ceturtdien šis posms turpināsies ar trim pirmajiem ātrumposmiem, bet kopumā šajā rallijā tiks veikti 17 «dopi», sacensībām noslēdzoties sestdien.

Pēc diviem posmiem Sirmacis junioru ieskaites kopvērtējumā ar 32 punktiem ieņem ceturto vietu, savukārt Grjazins ar izcīnītajiem 14 punktiem ierindojas devītajā vietā. Līderis pēc ar 78 punktiem ir zviedrs Emīls Berkvists («Opel Adam R2»).

Kopumā junioru rallija čempionāta kalendārā iekļauti seši ralliji, trijos no tiem ātrumsacensības notiks pa asfalta seguma ceļiem. Nākamais Eiropas rallija čempionāta posms norisināsies no 4. līdz 6.jūnijam Portugālē. Junioru ieskaites uzvarētājs saņems apmaksātu dalību vairākos 2016.gada Eiropas rallija čempionāta posmos ar R5 klases automašīnu.Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties