10.10.2016. 00:27

Rallija pirmajā dienā sportistiem bija jāveic divi ātrumposmi, kas notika tumsā. Abos posmos ātrākais bija Lukjaņuks, betr otrais tobrīd bija latviešu SRT komandas pilots Nikolajs Grjazins, kuram šis bija tikai otrais rallijs ar ''Škoda Fabia R5''. Tikai sestie tobrīd bija Sirmacis/Šimins, kuri atzina, ka šī neesot bijusi viņu diena. Pēc pirmās dienas viņi Lukjaņukam zaudēja minūti un astoņas sekundes.

''Šīs dienas rezultāts nav tas labākais. Vienkārši nevarējām atrast savu ritmu. Traucēja arī tas, ka sacensību režīma pa tumsu šogad esam nobraukuši labi ja kādus 10 km. Bet nav ko žēloties, mums priekšā vēl ir divas garas rallija dienas. Izgulēsimies un rīt jau ar pirmo trases kilometru centīsimies braukt savā ritmā. Kopumā rallijs ir smags un trases ir ļoti sarežģītas ar daudz akmeņiem, gadīties var jebkas! Jebkurā gadījumā degunus neesam nokāruši, sestdien brauksim kā pienākas un dosimies cīņā par katru sekundi,'' tā pēc pirmās dienas ziņoja Artūrs Šimins.

Otro dienu ļoti ātri sāka Sirmacis, kurš uzrādīja ātrāko laiku, kas mūsu braucējam ļāva pakāpties uz ceturto vietu. Turpinājumā ātrākos laikus uzrādīja Lukjaņuks, kurš turpināja atrauties no saviem konkurentiem. Sestajā ātrumposmā uzvaru atkal izcīnīt izdevās Sirmacim, kamēr avāriju piedzīvoja Nikolajs Grjazins, kuram šis bija otrais starts pie R5 automašīnas stūres. Līdz ar to Sirmacis otro dienu noslēdza trešajā vietā.

"Esmu priecīgs par veiksmīgi finišētu dienu, jo kopumā rallijs tiešām ir ļoti smags un sarežģīts. Ātrumposmi ir dažādi - ir gan ātras, gan lēnākas un sarežģītākas trases. Lielākā problēma ir akmeņi, tie šeit ir pilnīgi visur, un ir jābūt ļoti uzmanīgam, lai nepārsistu riepu un nesabojātu mašīnu. Pēc otrās dienas kopvērtējumā esmu trešais, lai gan A. Lukjaņuks šobrīd ir iekrājis lielu pārsvaru, tik viegli padoties es negrasos un cīnīšos līdz galam! Rīt priekšā vēl ir 4 ātrumposmi, kuros daudz kas var mainīties. Galvenais mērķis rītdienai ir uzvarēt "Golden Stage" jeb divus noslēdzošos ātrumposmus, jo par uzvaru tajos var nopelnīt 25 000 eur, kas mums ļoti palīdzētu, plānojot nākošās sezonas budžetu," tā pēc otrās dienas teica Ralfs Sirmacis.

Noslēdzošajā rallija dienā sportistiem bija jāaizvada 4 ātrumposmi 67,42 kilometru garumā. 11. un 12. posmā ātrākais bija Lukjaņuks, kurš tobrīd kopvērtējumā pārsvaru pār otrajā vietā esošo Marijanu Grībelu, kuram šis bija pirmais rallijs ar R5 auto, palielināja līdz divām minūtēm.

Noslēdzošie divi posmi bija "Golden Stage" ātrumposmi, taču 11.posms vēlāk tika atcelts, jo īsi pirms starta ātrumposmu bloķēja vietējie zemnieki. 12.posmā pārliecinoši ātrākais bija Lukjaņuks, kurš izcīnīja gan 25 000 eiro prēmiju, gan arī uzvaru visā rallijā. Otrais palika Grībels, bet trešais - Sirmacis/Šimins, kuri noslēdzošajā posmā ieņēma otro vietu, par to nopelnot 15 000 eiro lielu prēmiju.

Sezonas kopvērtējumā uzvara polim Kajetanam Kajetanovičam, otrais palika Lukjaņuks, bet Sirmacis savš debijas sezonā izcīnīja trešo vietu.