10.01.2016. 18:19
Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien izcīnīja sesto vietu Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notikušajā Eiropas čempionātā ātrslidošanā, kur uzvarētājs tiek noteikts daudzcīņas summā.

Eiropas čempionātā izcīnītās vietas tiek noteiktas četru distanču summā, uzrādītos rezultātus pārvēršot punktos.

Sestdien Silovs 500 metru distancē uzrādīja septīto labāko rezultātu, finišējot pēc 36,70 sekundēm, lai gan distanci veica vienatnē. Savukārt 5000 metros viņš uzrādīja sesto labāko laiku, distanci veicot sešās minūtēs un 33,83 sekundēs.

Savukārt 1500 metru distancē Latvijas pārstāvis finišu sasniedza pēc minūtes un 48,46 sekundēm, kas viņam deva sesto vietu. Visbeidzot 10 000 distancē, kur startēja labākie astoņi sportisti, Silovs finišu sasniedza pēc 13 minūtēm un 53,25 sekundēm, kas bija sestais labākais rezultāts. Kopsummā ar izcīnītiem 153,898 punktiem viņš saglabāja sesto vietu, ko ieņēma arī pēc pirmās sacensību dienas.

Sestā vieta ir Silova atkārtots karjeras labākais sasniegums, ko viņš iespēja arī 2012.gadā, kad savā pirmajā pilnajā ātrslidošanas sezonā pārsteidzoši izcīnīja sesto vietu.

Par Eiropas čempionu kļuva Nīderlandes ātrslidotājs Svens Krāmers, kurš izcīnīja 150,102 punktus, bet otrais ar 150,464 punktiem bija beļģis Barts Svings, kamēr bronzu izcīnīja vēl viens nīderlandietis Jans Blokhujsens, kuram 151,176 punkti.

Kā zināms, pērn Silovs Eiropas čempionātā Čeļabinskā (Krievija) ieņēma septīto vietu. Savukārt pērn pasaules čempionātā daudzcīņā Kalgari (Kanāda), viņš ieņēma desmito vietu.

Jau ziņots, ka šosezon Silovam labākais rezultāts bija 4.vieta masu starta distancē A divīzijā Pasaules kausa trešajā posmā Vācijā. Viņš Incelē izcīnīja arī desmito vietu 1500 metru distancē A divīzijā.

Pirms šīs sezonas Silovs panāca vienošanos ar jaunu vienību - "Team4Gold" komandu.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.

Pēc tam viņš pilnībā pievērsās ātrslidošanai. Soču olimpiskās spēles sportistam gan nebija veiksmīgas, labāko sniegumu demonstrējot 1500 metru distancē, kurā viņš izcīnīja 14.vietu.

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA