22.11.2015. 12:26
Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien Soltleiksitijā (ASV) Pasaules kausa (PK) posmā izcīnīja otro vietu B divīzijas sacensībās distancē ar masu startu.

Silovs zaudēja tikai Džoijam Mantiam no ASV, kurš distanci veica septiņās minūtēs un 55,98 sekundēs, kamēr Latvijas sportists bija par 0,37 sekundēm lēnāks.

Par otro vietu Silovs nopelnīja 19 punktus PK kopvērtējumā. Masu starta distancē viņš PK kopvērtējumā ar 23 punktiem ieņem 16. vietu, taču vēlāk svētdien vēl startēs spēcīgākās A divīzijas 24 sportisti.

Sezonas pirmajā posmā Kalgari (Kanādā) Silovs distancē ar masu startu A divīzijā ieņēma 21. vietu, par ko nopelnīja četrus punktus. PK ātrslidošanā A un B divīzijās dalībnieki cīnās par atšķirīgu punktu skaitu, kur lielākie punkti ir spēcīgākajā grupā.

Piektdien Silovs ieņēma 17. vietu 1500 metru distancē. Viņš skrēja A divīzijā starp 20 vadošajiem un distanci veica vienā minūtē un 45,76 sekundēs. Ar šo viņš nopelnīja 10 punktus PK ieskaitē, kur 1500 metru distances kopvērtējumā ar 24 punktiem ieņem 20. vietu. Visātrāk 1500 metrus Soltleiksitijā veica Kjelds Nuiss no Nīderlandes - 1:42,14.

Savukārt sestdien Silovs ieņēma 16. vietu 1000 metru distancē B divīzijā 33 dalībnieku konkurencē. Viņš finišēja pēc minūtes un 9,63 sekundēm, tomēr netika pie PK ieskaites punktiem. B divīzijā uzvarēja Deniss Juskovs no Krievijas, kurš finišēja pēc minūtes un 8,07 sekundēm. Spēcīgākajā - A divīzijā, kurā startēja 20 sportisti, uzvarēja Pāvels Kuližņikovs no Krievijas, kurš finišēja pēc minūtes un 6,70 sekundēm. A divīzijā visi dalībnieki slidoja ātrāk par Silovu.

PK izcīņā šosezon paredzēti pieci posmi un finālposms marta vidū Hērenvēnā (Nīderlande).

Vēl PK posmi būs Incelē (Vācija) un Hērenvēnā, bet pēc gadumijas - Stavangerā (Norvēģijā).