20.06.2015. 23:51
Itālijas A sērijas basketbola čempionāta finālsērijas ceturtajā spēlē sestdienas vakarā Ojāra Siliņa pārstāvētais Redžo d’Emīlijas „Grissin Bon” viesos dramatiskā cīņā ar 90:94 papildlaikā piekāpās Sasāri „Banco di Sardegna”, tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 2-2.

Siliņš laukumā pavadīja 35 minūtes, kuru laikā guva 17 punktus (2p. – 5/6, 3p. – 2/6, s.m. – 1/1), turklāt visus otrajā puslaikā. Tāpat viņš izcīnīja četras bumbas zem groziem, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja trīs piezīmes un izprovocēja vienu pretinieka pārkāpumu. Rezultatīvākais viesu rindās ar 20 punktiem bija Darjušs Lavrinovičs, bet mājiniekiem 28 punktus guva Džeroms Daisons.

Maču krietni labāk iesāka mājinieki, kas izvirzījās vadībā ar 9:2 un 12:5, tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā „Grissin Bon” spēja uz brīdi pārņemt vadību (21:20). Pēdējos piecus punktus pirmajā ceturtdaļā gan guva „Banco di Sardegna” basketbolisti, turklāt otro ceturtdaļu mājinieki sāka ar 8:2 spurtu, panākot jau +10 (33:23). Bet neilgi pirms lielā pārtraukuma Sasāri komandas pārsvars sasniedza jau 14 punktus (48:34).

Trešās ceturtdaļas ievadā laukuma saimnieki panāca jau +20 (58:38), tomēr „Grissin Bon” spēja pievilkt līdz -12 (56:68) un šajā 18:10 izrāvienā deviņus punktus guva Siliņš. Pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē Redžo d’Emīlijas komandai neizdevās tikt tuvāk par deviņu punktu starpību, tomēr arī mājinieki vairs nepalielināja pārsvaru. Divas minūtes un 13 sekundes līdz pamatlaika beigām pēc Siliņa trīs punktiem „Grissin Bon” pietuvojās līdz 75:78, bet 22 sekundes līdz pamatlaika beigām latviešu basketbolists ar tālmetienu panāca neizšķirtu 80:80.

Papildlaikā cīņa ritēja punkts punktā, tomēr mazāk nekā divas minūtes līdz cīņas beigām ļoti tālu trīspunktu metienu trāpīja Daisons, panākot 88:84 "Banco di Sardegna" labā. Pēdējās sekundēs "Grissin Bon" vēl varēja izglābties, taču iegāza Lavrinoviča nesportiskā piezīme.

Finālsērijas piektā spēle notiks pirmdien, 22. jūnijā Redžo d’Emīlijā. Atgādinām, ka sērijas pirmajās divās spēlēs Redžo d’Emīlijā mājinieki svinēja gana pārliecinošas uzvaras ar 82:63 un 84:71, bet trešajā mačā Sasāri mājinieki bija pārāki ar 80:77. Ņemot vērā, ka ULEB Eirolīgas A licence ir Milānas „EA7 Emporio Armani” komandai, tad otru Itālijas vietu Eirolīgā ieņems tikai valsts čempionvienība.