13.03.2014. 18:51
FIBA Izaicinājuma kausa ceturtdaļfinālā otro spēli pret Krievijas „Krasnije Krilja” aizvadījusi Ojāra Siliņa pārstāvētā „Reggio Emilia”, kura ar uzvaru 73:71 iekļuvusi šī kausa "Final Four". Latviešu basketbolists atzīmējās ar pieciem punktiem un četriem blokiem, kā arī mača beigās nopelnīja piekto personīgo piezīmi.

Latviešu basketbolista Ojāra Siliņa pārstāvētā Itālijas komanda „Reggio Emilia” pirmajā ceturtdaļfināla spēlē pret „Krasnije Krilja” bija uzvarējusi, bet Siliņš bija trāpījis vien divus no deviņiem metieniem no spēles, tiesa, produktīvi darbojies aizsardzībā. Šodienas mačā bija nepieciešams vēl viens panākums, jo sērija norisinās līdz divām uzvarām.

Siliņš devās sākumsastāvā un jau pirmajā minūtē savāca divas atlēkušās bumbas. Turpinājumā gan viņam tik bieži savākt bumbas neļāva, un ceturtdaļas beigās latvietis tika nomainīts. Mača pirmais puslaiks aizritēja samērā līdzīgā cīņā (36:36), taču tā beigās Siliņš atgriezās laukumā un izdarīja savu otro bloku šodien.

Otrā puslaika sākumā „Reggio Emilia” veica nelielu izrāvienu, kurā aktīvs bija arī Siliņš, savācot atlēkušo bumbu uzbrukumā, iemetot tālmetienu un vēlreiz bloķējot pretinieku. Viņa komandai izdevās iegūt desmit punktu pārsvaru (53:43), taču līdz 4. ceturtdaļas vidum „Krasnije Krilja” bija atspēlējusies (57:57).

Tajā brīdī savu ceturto piezīmi saņēma Siliņš, taču tā viņam netraucēja 35. minūtē aizskriet pretuzbrukumā un ar skaistu danku gūt divus punktus. 18 sekundes pirms pamatlaika beigām viesus vadībā (71:70) izvirzīja Andrea Činčarīni, bet triju punktu pārsvaru sagādāja Rimants Kaukēns. Mājinieku uzbrukumu ar noteikumu pārkāpumu apturēja Siliņš (piektā piezīme), un „Reggio Emilia” svinēja uzvaru ar 73:71 spēlē un 2:0 sērijā.

Siliņš šajā mačā laukumā pavadīja 25 minūtes un 18 sekundes, guva piecus punktus (2p. 1/2, 3p. 1/2), savāca sešas atlēkušās bumbas un bloķēja četrus pretinieku metienus. Viņa +/- rādītājs šajā spēlē +14, bet "Reggio Emilia" šī bija tikai ceturtā uzvara izbraukumā šosezon (ieskaitot gan Itālijas līgas, gan Eirokausu mačus). Rezultatīvākais itāļu komandas rindās bija Kaukēns ar 22 punktiem.

Izmantotie resursi:FIBA Europe