11.12.2013. 00:05
Latviešu basketbolista Ojāra Siliņa pārstāvētā "Grissin Bon Reggio Emilia" otrdienas vakarā FIBA Izaicinājuma kausa spēlē savā laukumā ar rezultātu 86:75 apspēlēja Somijas vicečempioni "TEHO Sport Kotka", nodrošinot pirmo pozīciju E grupā un vietu Top16 turnīrā.

"Reggio" basketbolistiem šovakar stājās pretī Kotkas komanda no Somijas, kas vienīgā sagādājusi itāliešiem zaudējumu starptautiskajā arēnā šosezon. Arī Redžo Emīlijā pirmais spēles puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā. Siliņš atklāja rezultātu, jau pirmajā minūtē pārtverot bumbu un ātro uzbrukumu noslēdzot ar triecienu no augšas. Vēlāk Ojāram arī divi trīspunktnieki, kas ļāva pēc pirmā puslaika būt iedzinējos vien ar punktu (40:41).

Otrajā puslaikā perfekti no spēles meta Siliņa konkurents, uz maiņu nākošais komandas kapteinis Mikele Antonuti, iedvesmojot mājiniekus izrāvienam, kas nodrošināja panākumu - 86:75.

203 centimetrus garais latviešu uzbrucējs Ojārs Siliņš, kā ierasts, sāka spēli pamata pieciniekā, spēlēja 19 minūtes, guva astoņus punktus (2p. 1/3, 3p. 2/3), pārtvēra divas bumbas, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un saņēma divas personiskās piezīmes.

Līdz ar šo uzvaru "Reggio Emilia" nodrošinājusi uzvaru E grupā jau vienu spēli pirms pirmās kārtas beigām. Pēdējā mačā pēc nedēļas Nīderlandē pret grupas pastarīti "GasTerra Flames Groningen".

V Komanda U Z P
1. Grissin Bon Reggio Emilia 4 1 9
2. Okapi Aalstar 3 2 8
3. TEHO Sport Kotka 2 3 7
4. GasTerra Flames Groningen 1 4 6

Citā spēlē Māra Ļaksas un Jura Umbraško pārstāvētā Rakveres "Tarvas" piedzīvoja sagrāvi Francijā, ar 47:80 atzīstot "JDA Dijon" pārākumu. Tas bija ceturtais zaudējums piecās spēlēs un cerības uz tikšanu tālāk jau zaudētas. Latvieši spēli sākuma pieciniekā nesāka, bet Māris Ļaksa 25 minūtēs guva trīs punktus (2p. 1/3, 3p. 0/3, s.m. 1/6), izcīnīja divas bumbas, pārtvēra divas bumbas, atdeva vienu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, izprovocēja piecas piezīmes un saņēma četras. Juris Umbraško 24 minūtēs atzīmējās ar trim punktiem (2p. 2p. 0/2, 3p. 1/5), izcīnīja trīs bumbas, atdeva vienu piespēli, pieļāva vienu kļūdu, izprovocēja vienu piezīmi un pats saņēma trīs.