30.12.2017. 23:14

Ceturto uzvaru pēc kārtas A sērijā un astoto uzvaru pēc kārtas kopumā, ņemot vērā arī ULEB Eiropas kausu, izcīnīja "Dolomiti Energia Trento", kas savā laukumā ar rezultātu 79:67 droši uzveica citu Eiropas kausa Top16 dalībnieci "Fiat Torino". Ojārs Siliņš pēc vienas spēles izlaišanas ar apārstētu potīti spēlēja 18 minūtes, guva 12 punktus (2p. 1/1, 3p. 3/6, s.m. 1/2), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izprovocēja vienu piezīmi, pārtvēra vienu bumbu un saņēma vienu piezīmi. Ojāram esot laukumā, Trento komanda guva par 15 punktiem vairāk nekā ielaida.

"Dolomiti Energia Trento" pēc neveiksmīgā sezonas ievada nu jau ar septiņiem panākumiem 13 aizvadītajās spēlēs tikusi līdz septītajai pozīcijai.

ACB līgā bezierunu zaudējumu cieta Anžeja Pasečņika pārstāvētā "Herbalife Gran Canaria", kas ar 71:92 izbraukumā piekāpās "Tenerife", piedzīvojot otro zaudējumu pēc kārtas un sesto sezonā kopumā. Pasečņiks nepilnu 14 minūšu laikā iemeta trīs punktus (2p. 1/3, s.m. 1/1), izprovocēja divas piezīmes, bloķēja vienu metienu, reizi tika bloķēts pats un saņēma divas piezīmes. "Gran Canaria" ieņem septīto pozīciju tabulā.

Ārpus astoņu labāko komandu skaita izkrita "Obradoiro", kas šodien ar Mārtiņu Laksu sastāvā cieta piekto zaudējumu pēc kārtas - ar rezultātu 65:77 savā laukumā atzīts "Andorra" pārākums. Laksa nospēlēja nepilnas piecas minūtes un metienus pa grozu neizdarīja.

Zaudējumu piedzīvoja arī "Tecnyconta Zaragoza", kas ar 67:70 izbraukumā piekāpās Seviljas "Real Betis", piedzīvojot jau sesto neveiksmi pēc kārtas un noslīdot uz priekšpēdējo 17. pozīciju. Jāatgādina, ka sezonas beigās pēdējās divās vietās palikušās komandas būs spiestas pamest ACB līgu. Jānis Blūms zaudētāju sastāvā 36 ar pusi minūtēs guva septiņus punktus (2p. 1/2, 3p. 1/8, s.m. 2/2), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, izprovocēja divas piezīmes, pieļāva vienu kļūdu, saņēma trīs piezīmes, taču ieguva labāko +/- rādītāju no savas komandas starta piecinieka spēlētājiem (+3).

Spānijas otrajā līgā tabulas pastarīte "Ourense" izcīnīja pirmo uzvaru pēc desmit zaudējumiem un pirmo uzvaru kopš 27. oktobra - ar 69:67 galotnē izdevās viesos uzveikt "Palma Air Europa". Dāvis Rozītis uzvarā piedalījās ar 24 minūtēs gūtiem sešiem punktiem (2p. 3/4), 11 atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un piecām izprovocētām piezīmēm. Savukārt Verners Kohs laukumā bija septiņas minūtes, aizmeta garām trīs metienus (2p. 0/1, 3p. 0/2) un izcīnīja divas bumbas zem groziem.

Polijas čempionātā “Krosno” izcīnīja piekto uzvaru sezonā, ar 91:78 mājās apspēlējot tabulas pastarīti “Legia”. Dāvis Lejasmeiers uzvarētāju rindās nepilnu 34 minūšu laikā guva desmit punktus (2p. 2/4, 3p. 2/4), atdeva septiņas rezultatīvas piespēles, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva trīs kļūdas un saņēma vienu piezīmi. Dāvim arī labākais +/- rādītājs komandā +24. “Krosno” ieņem 14. vietu 17 komandu konkurencē.

12. vietā esošā “Czarni” ar 78:91 viesos atzina “Rosa Radom” pārākumu, piedzīvojot devīto zaudējumu pēdējās desmit cīņās. Lauris Blaus laukumā bija 12 ar pusi minūtes, guva piecus punktus (2p. 2/4, s.m. 1/2), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, izprovocēja vienu piezīmi, pieļāva vienu kļūdu un saņēma divas piezīmes.

Māris Ziediņš un Raplas “Avis” Igaunijas čempionātā ar 74:71 apspēlēja Pērnavas “Sadam”. Ziediņam nedaudz vairāk nekā 30 nospēlēto minūšu laikā viens punkts (2p. 0/3, 3p. 0/1, s.m. 1/2), astoņas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles, trīs pārtvertas bumbas, viens bloķēts metiens, trīs izprovocētas piezīmes un četras piezīmes pašam.