27.06.2015. 00:23
Sāpīgu zaudējumu izšķirošajā, septītajā, Itālijas čempionāta finālsērijas spēlē piektdien piedzīvoja latviešu basketbolista Ojāra Siliņa pārstāvētā Redžo di Emīlijas «Grissin Bon» komanda, paliekot bez dalības nākamās sezonas ULEB Eirolīgas sacensībās.

• Siliņa «Grissin Bon» trīs pagarinājumu cīņā cieš zaudējumu finālsērijas sestajā mačā 2015. g. 25. jūnijs

Aizvadītajā duelī «Grissin Bon» savā laukumā ar 73:75 (21:4, 11:22, 23:22, 18:27) piekāpās Sasāri «Dinamo» vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām kapitulējot ar 3-4.

Vēl spēles piektajā minūtē rezultāts bija tikai 2:2, tomēr turpinājumā «Grissin Bon» basketbolisti veica iespaidīgu izrāvienu, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 21:4 savā labā. Otrajā ceturtdaļā mājinieku lieliskā spēle bija pajukusi un tās astotajā minūtē «Dinamo» basketbolisti bija pietuvojušies jau līdz 22:25.

Visu turpmāko maču cīņa ritēja punkts punktā. Ceturtās ceturtdaļas vidū «Grissin Bon» beidzot atkal ieguva astoņu punktu pārsvaru (67:59), tomēr turpinājumā «Dinamo» ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet divas minūtes pirms pamatlaika beigām jau bija priekšā ar 71:67. Kaut «Grissin Bon» komanda divreiz vēl panāca izlīdzinājumu, desmit sekundes pirms pamatlaika beigām tā atkal zaudēja ar diviem punktiem, pēdējo uzbrukumu tā arī nespējot noslēgt rezultatīvi.

Dinamo Sassari are the 2014-2015 Serie A Champions https://t.co/3D8Aq2FWcr— Sportando (@sportando) June 26, 2015

Siliņš šajā mačā laukumā pavadīja tikai 14 minūtes, gūstot vienu punktu. Latvietis iemeta vienu no diviem soda metieniem, bet garām aizmeta pa trim divpunktu raidījumiem un tālmetieniem.

Tāpat latvieša rēķinā divas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas piezīmes un divi izprovocēti pārkāpumi, kas deva -3 efektivitātes punktus.

Rezultatīvākais Redžo di Emīlijas komandas sastāvā ar 17 punktiem bija Akille Polonāra, bet «Dinamo» rindās 18 punktus iemeta Rakīms Sanderss.

«Grissin Bon» komandu pārstāv arī talantīgais latvietis Artūrs Strautiņš, kurš gan šoreiz atkal nebija atrodams pieteikumā.

Līdz šim kluba pastāvēšanas vēsturē «Grissin Bon» nav izdevies tikt pie Itālijas čempionu titula. Zīmīgi, ka tikai 2012.gadā komandai izdevās triumfēt otrajā līgā un izlauzt ceļu pretī A sērijai.

Ar 21 panākumu 30 spēlēs «Grissin Bon» regulārā čempionāta sezonu noslēdza augstajā trešajā vietā, bet pārliecinoša uzvarētāja ar 26 panākumiem 30 mačos bija ULEB Eirolīgā spēlējošā Milānas «EA7 Emporio Armani».

Savukārt «Dinamo» ar 19 uzvarām regulāro sezonu noslēdza vien piektajā pozīcijā. Zīmīgi, ka sezonas beigās Sasāri vienība bijusi tuvu cita latvieša Kristapa Valtera piesaistīšanai.

Starpsezonā Itālijas čempionātā notika pārmaiņas, jo pastāvēt līdzšinējā formā beidza Sjēnas «Montepaschi» vienība, kas turnīrā uzvarēja no 2007. līdz 2013.gadam, bet pērnajā pavasarī finālā zaudēja Milānas «EA7 Emporio Armani». Pašlaik ar nosaukumu «Mens Sana 1871 Basket» vienība spēlē vien Itālijas ceturtajā spēcīgākajā līgā.

Pagājušajā sezonā «Grissin Bon» ar Siliņa palīdzību triumfēja Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā, bet šajā sezonā komanda spēlēja Eiropas kausa izcīņā, tomēr nespēja kvalificēties sacensību otrajam posmam.