02.09.2014. 11:13
30. un 31.augustā tika aizvadīts tik ilgi gaidītais 3.Latvijas čempionāta posms, kam paralēli norisinājās arī 6.Latvijas Kausa un Latvijas Junioru čempionāta posms motokrosā. Sportistu un līdzjutēju iecienītā „Ezerkalnu” mototrase šoreiz pulcēja ne tikai kuplu fanu, bet arī dalībnieku skaistu, tostarp Latvijas ātrākos motobraucējus, kuri ikdienu galvenokārt aizvada ārpus mūsu valsts robežām, piedaloties Eiropas un Pasaules čempionāta cīņās.

Sestdiena, kā ierasts Latvijas čempionāta formātam, galvenokārt tika veltīta motobraucēju jaunajai paaudzei un kvadracikliem, kuri visas dienas garumā godam cīnījās par vietu uz pjedestāla. Pacīnīties bija ieradušies arī spēcīgākie kaimiņvalstu sportisti – lietuvieši, igauņi un baltkrievi, kas norāda, ka Latvijas čempionāts ar katru reizi aug ne tikai latviešu, bet arī kaimiņvalstu acīs.

Mazajā, bet vienmēr aizraujošajā MX50 klasē šoreiz par pārliecinošu līderi un kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Roberts Lūsis, bet ierastajam uzvarētājam Kārlim Albertam Reišulim šoreiz tikpat pārliecinoša un stabila otrā vieta. Trijnieku gan noslēdza kaimiņu, igauņu jaunais sportists Robin Kruuse.

MX65 klasē, kā ierasts, nepārspēts palika viens no mūsu spēcīgākajiem jaunajiem talantiem – Kristiāns Freimanis, kurš šogad sevi godam pierādījis arī Eiropas un Pasaules čempionāta sacīkstēs. Otrajā vietā posma kopvērtējumā Artjiom Sazanavets no Baltkrievijas, bet trešais Romeo Karu no Igaunijas

Bērnu b/v klasē uzvaru izcīnīja mazo dvīņubrāļu ekipāža - B.Lielbārdis/ D.Lielbārdis, bet otrā vieta viņu vienīgajiem konkurentiem - Em.Tilakam/El. Tilakam.

Q100 klasē kārtējo pirmo vietu izcīnīja meistarīgais kvadru braucējs Lauris Eizāns. Otrā vieta Reinim Bicānam, bet trešā Artūram Baltgalvim

Q200 klasē uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena kāpa Igaunijas sportists Kevin Saar, taču otrā vieta gan mūsu Mārtiņam Tomam Puķītim, savukārt trešā Matīsam Palēvicam. Jāpiebilst, ka šis trijnieks nemainot kārtību stabili finišēja abos braucienos.

Mazajā Q50 klasē pirmo vietu godam izcīnīja Kristiāns Stoļarovs, otro Tanel Podra no Igaunijas, bet trešo Markuss Augustovskis.

Meistarīgajā MX125 klasē neveiksmi piedzīvoja līdz šim Latvijas čempionātā nepārspētais Tomass Šileika. Šķiet, nesenā, līdz galam nesadziedētā trauma tomēr lika par sevi manīt. Sportists bija ātrākais kvalifikācijā, arī pirmajā braucienā bija līderis, bet tad bija neveiksmīgs kritiens, kā rezultātā tika atsvaidzināta pleca trauma un finišēja trešais, bet otrajā braucienā Tomass diemžēl uz starta neizgāja. Par posma uzvarētāju kļuva Igaunijas sportists Hardi Roosiorg otro vietu ieņēma Kristers Drevinskis, bet trešo Dovidas Karka no Lietuvas.

A16+ klasē stabils trijnieks abos braucienos - pirmo vietu izcīnīja prasmīgais Didzis Gorbenko, otro Andris Štendenbergs, trešo Raivis Elksnis.

A25+ klasē goda pjedestāls sekojošs: 1.Gatis Būmanis, 2. Valdis Seratinskis,3. Oskars Pugovičs

A30+ klasē visai sīvas cīņas, līderiem mainot pozīcijas katrā no braucieniem. Taču kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Mareks Lavrovs, otro Jurģis Žukas, bet trešo Egidijus Karaliunas no Lietuvas.

Q Iesācēju klasē pirmajā vietā posma kopvērtējumā ierindojās Kristaps Pelēcis, otrajā vietā Ričars Zālīte, savukārt trešo vietu ieņēma Edgars Skuja.

Q Veterānu klasē pirmā vieta Vitālijam Meļķim, otrā vieta Jānim Kirilko, bet trešā Eduardam Krumplevskijam

Q Amatieri klasē par uzvarētāju kļuva Jānis Saldavs,otro vietu ieņēm Kristaps Kleinšmits, bet trešo Valērijs Kuzmins

Specīgajā Q Pro klasē šoreiz diemžēl nemanījām Edgaru Meņģeli, kurš nedēļas nogalē Dānijā veiksmīgi noslēdza Eiropas čempionāta sacīkstes, izcīnot uzvaru posmā, un trešo vietu kopvērtējumā. Taču sīvas cīņas arī tepat pie mums, šīs klases pārstāvjiem kārtīgi satricinot trasi un tās mierīgo apkaimi. Pirmo vietu izcīnīja Kristaps Veinbergs, otro Kaspars Kangus no Igaunijas, bet trešo Agris Neija.

Informāciju sagatavoja:LaMSF praktikante Kristīne Ābelniece

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]